| anonim_4396 a întrebat:

Deci (fara deci), imi place de el, cand sta la mai putin de 3 merti de mine incep sa mi se imoaie picioarele, incep sa harjai cu unghiile pe bluza happy si nu am tupeu sa ma bag cu el in discutie personal. Am observat ca ma priveste mereu (mai ales in ochi), si e foarte gentelman, suptil si discret in general si totusi nu pot sa ii spun stiti voi ce pentru ca imi e frica ca lui nu ii place de mine. Cum sa fac sa aflu?

Răspuns Câştigător
| Ancasx a răspuns:

Buna. Eu cred ca ar trebui sa-ti faci curaj si sa-i spui ce simti! O data riscand iti poti schimba toata viata! Am patit si eu la fel.Mi-era frica sa-i spun ce simt dar intr-o zis mi-am facut curaj si am inrebat,, Ce-ar fi daca ti-as spune ca te iubesc"? Mi-a fost teama sa citesc raspunsul..Am crezut ca voi pierde si prietenia cu el insa nu a fost asa. Am primit ca raspuns :,, Am vrut sa-ti spun ca te iubesc dar mi-era frica sa nu fie reciproc "!
Uite, nici nu stii cum si el te iubeste in taina si o sa fie bine daca ii vei spune.; s; s
Dar ar fi bine sa afle ce simti pentru el.Parerea mea. :* Pupici.

6 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Privirea ta care arde, incremenirea ta intreaga si tot comportamentul tau l-au lamurit destul de clar ca iti provoaca emotii si sentimente.
Ca sa se poarte subtil si discret, e posibil sa fie efectiv timid sau sa existe si altceva in viata lui despre care tu sa nu ai cunostinta.
Nu e nevoie sa-i spui nimic, ochii tai ii spun totul si daca nu intelege el va fi cel care pierde.Deocamdata continua in acelasi fel,chiar daca simti ca te sufoci in fata lui si observa-l.
Devine putin mai agitat cand te vede,gesturile lui se schimba brusc,simte o retinere sau o relaxare cand te vede? Zambeste? Te saluta,se apropie fara sa-si dea seama de locul in care esti tu,sau se rasuceste spre tine?
Toate aceste gesturi,marturisesc o atentie si un interes real catre persoana ta, asa ca te-ai putea simti incurajata.
Cel mult ai putea sa-l saluti cu un zambet, dar secretul tau, lasa sa-l marturiseasca numai ochii tai...
Poate isi va gasi curajul sa-ti vorbeasca si el, indiferenta sigur nu ii esti!
happy

| neutrino a răspuns:

Fii calma, zambeste mereu atunci cand esti in preajma lui si fii sigura ca daca el te place, te va baga in seama: in caz contrar, inseamna ca ai ghinion.

| Alcyon a răspuns:

Incearca sa nu mai fii atat de "suptila" laughing

| HueyFreeman a răspuns:

Ii zici ceea ce ai de zis. Daca nu stai si te rogi la stele sa se intample ceva.

| Laura927 a răspuns:

Stapaneste-te!
Nu iti mai arata asa sentimentele, fii mai rece cu el!
Apoi cand te -ai calmat ( imagineazati ca este profu de mate laughing ) mergi la el si zii sa iti dea un creion si GATA restul vine de la el happy

| stark47 a răspuns:

Nu cred ca ai de ce sa iti fie frica.
de multe ori cautam contact vizual cu persoana pe care o placem, ochii nostri par sa se gaseasca imediat, iar cand se gasesc parca timpul se opreste si ti se pare ca dureaza acea secunda minute in sir.
astfel de contacte de mai lunga durata sunt de obicei dovezi ca sunt si ceva sentimente romantice acolo inauntru.
insa singurul care te poate lamuri e chiar el, deci, du-te si intreaba-l