| youngforever16 a întrebat:

Am o probleme! Am frica de aglomeratie! De exemplu, cand ma aflu intr-un spatiu aglomerat, multa lume, la scoala de emeplu ..Parca se invarte lumea cu mine! Nu pot fi naturala! Su sunt eu! Vad numai ochi atintiti asupra mea! Mi se inmoaie picioarele! Imi vine sa intru in pamant! In general, cu prietenii nu sunt asa, sunt foarte libera si degajata..in rest, cu strainii dunt foarte foarte timida! Cum imi pot invinge aceasta frica? Este o fobie? Daca da, cum o pot invinge si cum se numeste?

2 răspunsuri:
| AnemonaP a răspuns:

Gandeste-te la ceva frumos, fredoneaza o melodie in capul tau, sau imagineaza-ti lumea zambind, orice.Succes.

| MihaiGe a răspuns:

Gandeste-te ca nu e nimeni in imprejurul tau, si da cred ca e o fobie.