| Varanudormi a întrebat:

Deci, fosta mea prietena s-a apropiat de amicul ei foarte mult. Erau prieteni buni dar de la un timp au ajuns si mai apropiati. Amicul ala al ei era prieten si cu mine(o sa va spun de ce nu mai e). El ajuns sa se indragosteasca de ea si asta s-a vazut. Apoi am auzit ca el se mai duce la ea acasa seara si sta pana tarziu. Bun, toate bune si frumoase pana m-am enervat o data cand am auzit ca el e iar la ea, i-am trimis niste inregistrari in care ii spuneam ca m-a dezamagit ca, cum a putut face asa ceva, sa se combine cu prietenul meu si mai multe ca aveam asteptari de la ea. Asta dupa ce auzisem ca el a zis ca fosta mea e gagica lui, ca se ruga de unu sa il duca la ea. Ea nu a zis nimic dupa inregistrari, apoi a intrat amicul ei pe mine si mi-a zis ca vrea sa vorbim, am vorbit si pana la urma mi-a zis ca s-a indragostit de ea dar ca nu sunt impreuna. Apoi dupa o saptamana am vorbit cu ea la tel ca a zis ca is multe de zis. Mi-a zis ca s-a simtit ca rau de tot dupa inregistrarile alea. Eu mai avusesem discutii pe chestia asta in trecut si imi zisese ca nu ar putea face asa ceva, sa se combine cu prieteni etc. Cand am vorbit la tel mi-a zis ca a observat ca amicul ei se schimbase dar nu s-a facut catre el si ca pana sa observe ca amicul ei o vede altfel, ei erau chiar cei mai buni prieteni, vorbeau orice etc. Apoi mi-a zis ca au avut o discutie pe tema asta si i-a zis ca nu pot fi mai mult decat prieteni. Mi-a zis ca nu o deranjeaza sa stie ca el nu o mai vede ca pe o prietena, desi mi-a zis ca a incercat sa o sarute si ca a reusit, dar nu stiu daca a fost ceva ce nu a mai putut fi evitat sau ca s-a lasat purtata de val. Nu o deranjeaza faptul ca el nu o mai vede ca pe o prietena, chiar ea mi-a zis asta si ea vad ca continua sa il primeasca la ea acasa fara probleme. Cand am intrebat-o daca simte ceva pentru el, mi-a zis ca nu stie, doar ca ii place compania lui, sa vorbeasca cu el si asa mai departe. Voi ce credeti? Stiu ca e fosta dar gandul ca ar putea fi cu prietenul meu, prietenul ei de care imi zicea ca nu ar putea fi cu el ma omoara. Ce credeti? Sunt despartit de 9 luni de ea. Dar am mai vorbit in urma cu 2 luni, ne apropiasem iar, ne vedeam, sarutari etc. Apoi nu am mai vorbit pe motiv ca nu mai vrea sa ne impacam, ea imi tot zisese pe parcursul ala cat am vorbit ca nu ne impacam. Acum cand am vorbit cu ea, mi-a zis clar ca nu mai simte nimic pentru mine. Desi in urma cu 2 luni ma iubea. Vreau in general parerile fetelor. Multumesc! Am uitat sa mentionez ca e si colegul ei de clasa si toata chestia asta e de la inceputul scolii. De fapt, cam dupa ceva timp dupa ce nu am mai vorbit eu cu fostul din nou, cum am spus, alegerea ei.Nu mai inteleg nimic. Pe voi, ca fete, daca ati sti ca amicul vostru cel mai bun s-a indragostit de voi, l-ati mai primi la voi? V-ar mai placea asa mult sa petreti timpul impreuna?

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Doamne ce rau scrii!
Baiete, daca fata ia te iubea, era cu tine, nu cu prietenul tau.
Nu te-a iubit nici acum 9 luni si nici acum 2 luni, este doar o parere distorisonata de-a ta.
Daca s-a indragostit de prietenul vostru comun si au decis sa fie impreuna, chiar este problema lor, nu a ta.
Nu uita: de tine se despartise acum 9 luni, deci, nu mai are de ce sa-ti dea raportul sau sa se gandeasca la tine, odata ce este libera de 9 luni si poate sa faca ce vrea si mai ales cu cine vrea.
Move on baiete!
Accepta realitatea si mergi mai departe!

| lpavel a răspuns:

E absolut normal ca o prietenie sa se transforme in dragoste! Aproximativ 90% din relatii asa au fost, la inceput prieteni/amici apoi iubiti. Dar nu te inteleg pe tine, daca ti-a zis de mai multe ori ca terminat-o cu tine, de ce te mai complici cu ea? Sau poate tu inca o mai iubesti... atunci trebuia sa-i lasi putin timp de gandire, sa zicem cam 1 luna apoi sa incerci sa-i schimbi parerea sa fiti din nou impreuna, dar tu daca nu ai facut nimic pana acum si ea s-a combinat cu altul atunci acum nu mai ai ce face, trebuie s-o lasi in pace cel putin pana va ramane iar singura. Daca vei continua asa te va ura toata viata ei si niciodata nu veti fi impreuna daca tu asta vrei.
PS: puneti un nume sau o poza de profil din care sa se poata vedea daca esti fata sau baiat sa stim cu cine vorbim!

| Andreeush a răspuns:

Ar trebui sa treci peste si sa nu te mai gandesti la ea.
Iti pierzi timpul degeaba.
Ea poate simte ceva pentru baiatul ala daca continua sa il vada stiind ca el e indragostit de ea.
E treaba ei ce face cu viata ei.

| SG1995 a răspuns:

E simplu boss, când BFF sunt de sex opus iese scântei. Și teoria mea e că la un moment dat ea la plăcut dar n-a mers, iar acum sunt ambi pe aceeași undă. Dacă au o vârstă și mentalitate matură se poate lăsa cu măritiș peste ceva ani.

| Toteu78 a răspuns:

Man am puerdut șirul dupa al zecelea rind... Un rezumat tip: prietenul meu cel mai bun i o trage miei ex nu aveai?