| anonim_4396 a întrebat:

Deci ieri mi-a venit menstruatia a 2-a luna.Ma doare burta ingrozitor.Pe voi va doare? Adica, cand nu o sa ma mai doara burta asa tare.

Răspuns Câştigător
| Ramo_9946 a răspuns:

Daca nu mai suporti durerea i-a o pastila:Algogalmin, paracetamol sau ketonal:pe.Si eu am imd de 2 ani si tot ma doare d fiecare data cand imi vine,sunt persoane pe care nu le doare deloc burta poate ii doare spatele sau d ex pe mama mea o dor sanii deci difera asta de la femeie la femeie, depinde d organismhappysi nu umbla desculta, nu sta pe beton rece si cand te doare asa ingrozitor pune cv cald pe burta si stai intinsa linistita in pathappy:*>big grin

2 răspunsuri:
| MâţaD a răspuns:

Depinde de organismul si de reactiile fiecarei fete.Pe mine de exemplu nu m-a durut niciodata burta cand imi venea menstruatia.Cunosc o fata care are dureri ingrozitoare si prima data i-a venit acum 6 ani.S-ar putea ca pe parcurs sa iti treaca, sau nu.

| alexandraMD a răspuns:

Mie mi se intampla la fel, ma doare ingrozitor.Eu am luat Kietonal(sau cum s-o scrie) dar ma lasa durerea dupa vreo 2-3 ore.Acum am incercat supozitoarele cu Indometacin si pot sa zic ca ma lasa mai repede (dupa vreo 45 min) te sfatuiesc sa le incerci la mine functioneaza, desi tot mai ai starea de discomfort.Incearca sa nu stai cu picioarele goale pe gresie sau pe ceva rece pentru ca te afecteaza f mult atunci cand iti vine.Iar despre durerea de burta, depinde de organismul tau, mie mi se intampla sa ma doara de cand mi-a venit