| ineigvfyusavfdyuoa a întrebat:

Deci...imi place de un baiat din clasa cred ca si el ma place pentru ca vorbeste cu mine si pe mess si la scoala ma invita la ziua lui etc. dar nu stiu cum sa-i zic ca-mi place de el... ajutati-ma!

2 răspunsuri:
| BubuUu_3067 a răspuns:

Nu trebuie sa-i spui. Incearca sa-i arati asta, plimbati`va prin parc merge`ti la suc. Sunt atatea moduri prin care poti sa-i dovedesti. Bate`i apropo. Intreaba`l daca are sau nu prietena chiar daca tu sti raspunsul pentru ca el isi va pune intrebarea "oare dc ma intreaba sigur a pus intrebarea cu un scop anume". Fa`l pe el sa fie toata ziua dupa tine tu arata`i un pic si el va face restul daca va fi interesat. Totusi sa nu te dai batuta ca vei pierde daca te vei da batuta :*
Sper ca te-am ajutat

| iFeelYourLoVe a răspuns:

Sa iti faci curaj si sa ii spui in direct, poate atunci el o sa faca primul pas doar daca nu e timid::*