| RedRose2012 a întrebat:

Va rog sa ma ajutati deoarece nu stiu daca ii place de mine unui baiat din clasa mea.Este dragut, destept, amuzant si este cu cateva zile mai mare decat mine.
La inceputul anului scolar s-a asezat chiar langa banca mea cu pretextul "sa copieze" dar nu e genul.(a stat langa mine si in clasele mai mici).In timpul orelor se uita cateodata la mine si zambeste sau spune o gluma scurta.
Se ia de celelate fete din clasa mea dar de mine nu.Numai mie imi cere temele cand e bolnav si cand vorbeste la telefon este emotionat.
Intr-o perioada vorbea mult cu mine pe mess iar la sfarsitul anului statea numai pe langa mine.
Exista o singura problema:el are un grup de prieteni pe care nu ii suport si nici ei pe mine deoarece le este ciuda ca nu au aceleasi note ca mine la scoala si cred ca, de aceia ii este teama sa recunoasca sau sa incerce mai mult.
Va rog sa imi dati un raspuns si multumesc anticipat. Funda

9 răspunsuri:
| Ea12345 a răspuns:

Te place, dar grupul de prieteni nu-l,, lasa" sa fie cu tine. Vorbeste cu el.

| Matt24 a răspuns:

Puteti avea o relatie secreta, astfel incat prietenii lui sa nu stie si va intalniti o perioada astfel incat sa nu afle ei.

| grab a răspuns:

Zambeste-i mai des si cand ai ocazia ramai cat mai retrasa cu el, gen luati-va o barca si stati 2 ore pe lac undeva cu o punga de popcorn si va uitati la rate. O sa se lege ceva daca are curaj; daca n-are zambeste-i in continuare si o sa prinda curaj cand va sta la mai putin de 30 cm de tine happy
Imi place cum povestesti o sa a(vet)i un viitor frumos!

| DarkBlood32 a răspuns:

Bă deci nu ştiu ce vă plac băieţii feminini. straight face După adjectivele pe care le-ai dat lui sună a ceva gay.

| deeadeea111 a răspuns:

Salut
din cate l-ai descris tu se pare ca ii cam place de tine, dar daca si te iti place poate veti avea o relatie frumoasa
in privinta prietenilor lui nu te ingrijora poate ca acestia te vor agrea si si vor da seama ca esti o persoana de incredere atata timp cat este si prietenul lor
succes
apropo cati ani ai?

| AlexOne5 a răspuns:

Da. din ce ai spus tu mi se pare evident daca de tine nu se ia, si cand vorbeste cu tine la telefon e emotionat, este clar te place si nu vrea sa iti spuna... In cazul asta Fa tu primul pas si intreaba-l daca vrei sa fie prietenul tau. Nu fi timida! Te pup bafta, sper sa fiti impreuna

| RoxanaRux a răspuns:

Din ce am citit..am impresia ca te place. Prietenii sunt CLAR obstacolul vostru, insa asta nu ar trebui sa te/va afecteze. Spune-i face to face ce simti si vezi cum reactioneaza.:d, daca el te place la fel de mult cat il placi tu nu isi va baga prietenii in seama. Good luck happy

| MargretWeis a răspuns:

Ce ar fi sa il intrebi, genius?