| NickiMary14 a întrebat:

AJUTOR! Imi place mult de un baiat, am fost in aceeasi clasa, s-a mutat de la scoala asta, si l -am mai placut si in clasa a II-a si acum il plac foarte foarte foarte mult, si am mai incercat sa vorbesc cu el dar nu ma baga in seama,adica vorbea cu mine cand il bagam in seama, dar se mai purta urat putin, si ma enerveaza ca in fiecare zi il plac tot mai mult si ma gandesc la el toata ziua, si, as vrea sa-i zic ce simt dar el e genul de baiat care stie ca e frumos ca aproape toate fetele il plac! Si mi-e rusine sa-i zic, si tot am mai cerut sfaturi de la prietenele mele dar ele tot imi zic sa vorbesc cu el, si apropo, el se joaca toata ziua ca mereu cand mai vorbeam cu el zicea ca se joaca! Si in clasa a V-a mereu cand intram pe mess el se baga in seama cu mine si vorbeam mult, si tot in clasa a V-a mi-a zis in fata ca m-a placut in a II-a, si o prietena de-a mea l-a intrebat ce crede despre mine si a zis ca sunt draguta,amuzanta, si de treaba, si nu stiu ce sa cred si ce sa fac! Am nevoie de ajutor de la fetele care au mai multa experienta, apreciez ca ma ajutati! Fundaa! Multumesc!

3 răspunsuri:
| cosminnnellu a răspuns:

Eu nu sunt fata, dar o sa imi permit sa iti dau un raspuns in primul rand asigurate ca merita pentru ca din redactarea ta reiese ca el se iubeste mult si mai spuneai ca incercai sa vorbesti cu el si nu prea te baga in seama de aici reiese ca esti atrasa doar de imaginea lui de cum arata din punct de vedere fizic si asta e important, dar trebuie sa cauti baietul si la suflet, te incanta cumva sa fi trecuta pe lista lui de prietene parasite dupa 2 saptamani? clar nu, ma rog daca consideri ca merita trebuie sa iti iei inima in dinti si il inviti la o plimbare sau la un suc(sper sa accepte sa nu faca figuri ca nu are timp sau alte prostii) si cand te intalesti cu el afli mai multe ce parere are despre tine, daca ii place de tine si multe alte intrebari si daca raspunde pozitiv atunci cand va despartiti sa plecati fiecare la casele lor il saruti, trebuie sa ai curaj nu ai ce pierde crede-ma daca nu ai curaj ii zici pe messenger de intalnire, dar inca odata insist ASIGURA-TE CA MERITA multa bafta sa ai

| NickiMary14 explică (pentru cosminnnellu):

Multumesc, si nu sunt atrasa numai de aspectul fizic, multumesc de raspuns!winking Numai ca-mi e rusine!

Răspuns utilizator avertizat