| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu o dilema legata de un baiatbig grin.
Pai acum cateva luni la scoala un coleg cu care ma inteleg foarte bine era cu un prieten (am aflat ca sunt foarte buni amici)si l-am vazut cum il intreba pe colegul meu cine sunt..Si a venit la mine si mi sa prezentat a vorbit cu mine si a plecat.
Eu il mai vazusem inainte pe tip si mi se parea asa frumos.M-am interesat si eu de cine e el si mi s-au zis :"Cum sa it placa de el? Pe el nu-l baga nimeni in seama". Dar faza e ca majoritatea "prietenilor lui"in afara de colegul meu, sunt niste drogati, populari daca ma intelegeti..Ma rog el nu fumeaza nu se drogheza si chestii din astea.A si toate fetele umbla dupa el.
Cand il vedeam il salutam si el pe mine, dar mie mi s-a parut ca e asa retras si am intrebat colegi de ai lui dc e asa timid si mi s-a zis ca nu este...Asa ca m-am gandit ca e "taran"laughing si nu vrea sa vb cu mine si nu l-am mai salutat.Si de fiecare data cand ma vede se uita muuuult la mine si eu merg prin dreptul lui (si nu-l salut dar nici el nu o face) si se uita repede pe jos si incepe si parca inghite..De fiecare data cand me vede se uita foarte insistent la mine si cand vede ca si eu ma uit la el se baga repede in seama cu alte fete
Ce ar trebui sa inteleg eu din comportamentul lui? Ca ma place sau nu? Va pup si sper sa imi dati niste raspunsuri!happy

Răspuns Câştigător
| LittleGenius a răspuns:

Nu e nicio rusine, calm. E posibil se se fi uitat insistent la tine pentru ca astepta sa faci ceva in privinta sentimentelor tale. Sa iei initiativa, adica. Poti face asta daca te simti in stare, daca nu, asteapta sa faca el primul pas mai ales daca stie ce simti. Nu intra in panica laughing Mult noroc!

9 răspunsuri:
| diclorofosfat a răspuns:

Incearca sa vorbesti cu el, poate tot comportamentul asta doar ti se pare si el se poarta normal happy cumunicarea este cheia, daca mergeti asa si va uitati doar unul la altul nu iese nimic bun.

| neutrino a răspuns:

Din comportamentul lui trebuie sa intelegi ca nu stie, sau nu este in stare, sa curteze o fata, chiar daca ii place de aceasta.

| Azµre a răspuns:

Mai vorbește cu el, fă-l să se simtă în apele lui în preajma ta, numai așa îl faci și pe el să numai fie timid.

| Liliana1981 a răspuns:

Te place. Saluta-l din nou, poate asa isi face si el curaj.

| Andreea304 a răspuns:

Normal ca te place! Eu zic sa pui cat mai repede mana pe el!

| LolaGirl a răspuns:

Tocmai! Am incercat sa vb cu el dar se comporta foarte timid desi toata ziua e incojurat de fete...

| LolaGirl a răspuns:

Azi am ajuns in clasa si nu am observat ca el era in clasa si abia cand m.am asezat in banca am vazut ca el era la 2 banci distanta fix in fata mea si se uita insistent nici nu zambea nici nu avea fata indiferenta..Am aflat mai tarziu ca el a aflat de la niste baieti ca mie imi place de el si ma simt foarte prost. Oare de aia s-a uitat asa ciudat la mine?sad

| LittleGenius a răspuns (pentru LolaGirl):

Nu e nicio rusine, calm. E posibil se se fi uitat insistent la tine pentru ca astepta sa faci ceva in privinta sentimentelor tale. Sa iei initiativa, adica. Poti face asta daca te simti in stare, daca nu, asteapta sa faca el primul pas mai ales daca stie ce simti. Nu intra in panica laughing Mult noroc!

| yuliutsa a răspuns:

Eu zic sa nu iti faci iluzii degeaba...Lasa-l pe el sa faca primul pas daca te iubeste...:*

| LittleGenius a răspuns:

Daca se fastaceste in prezenta ta e clar ca esti oarecum speciala pentru el. Mai ales daca este mereu inconjurat de fete, in mod normal ar trebui sa stie cum sa se comporte in prezenta uneia. Sfatul meu: vorbeste cu el, observa-i reactiile cand e cu tine si cu restul fetelor mai mult timp si mai in detaliu. Eventual lasa origoliul deoparte si saluta-l. Vezi cum reactioneaza la un lucru nou pentru el. Acum sa fim serioase orice fata stie in adancul sufletului ei ce vrea un baiat de la ea chiar daca face lucruri inexplicabile, aiurea. Vorbeste cu el eventual, discutii banale, mai serioase, si o sa ajungi foarte usor la o concluzie singurica in legatura cu ce simte pentru tine. Mult noroc!