| Rebbbeca a întrebat:

Deci... m-am indragostit de prietenul a unei prietene foarte bune.Am vorbit cu el de foarte multe ori si ajungem si la 1-2 ore.Are foarte multe preferinte ce seama cu ale mele si hobby-urile sunt la fel.Cred ca simt ceva pentru el, dar nu vreaus a imi tradez prietena.Stiu cat de mult s-a chinuit sa-l cucereasca suferind pentru el. Ea ma are numai pe mine si are incredere in amandoi.Nu stiu ce sa fac, nu vreau sa o ranesc, dar nici sa il uit. Ce as putea face?

Răspuns Câştigător
| Criiistinutsa a răspuns:

straight face URAT!
Eu zic sa-l uitiwinking. Vrei nu vrei, ea e prietena ta!
Gandeste-te bine!
Si chiar daca se despart nu trebuie sa fii tu cu el!
Daca ai face asta, inseamna ca nu esti prietena adevarata.happy

3 răspunsuri:
| cosmina95 a răspuns:

Incearca sa vorbesti cu prietena ta sa ii spui ce simti tu.cred ca va intelege...dar nu te baga intre ei ca s-ar putea sa ii pierzi pe amandoi!

| TM6524 a răspuns:

E inselatoare dragostea de moment... Nu calca in picioare prietenia!

| PurpleSpirit a răspuns:

Este greu, intr-adevar.Dar ii poti povestii prietenei tale, ca sa nu tii ascuns in tine tot.Va intelege dar spune-i cu foarte mare grija. Daca tot sunteti prietene fiti sincere una cu alta.Intreab-o ce parerea are si daca s-ar supara daca ati petrece uneori timpul toti trei.Stii,sa va distrati, iar tu poti fii aproape de acel baiat.Mult succes si ai grija;-)!