| AvalohAlyn a întrebat:

Deci ma masturbez de zor,cand voi face sex cu o fata, vor aparea probleme? Ce mai exact?

Răspuns Câştigător
| doctorandus a răspuns:

Masturbarea nu produce ejaculare precoce. Sursa: Strassberg, Donald S.; Mackaronis, Julia E.; Perelman, Michael A. (2015). "Sexual dysfunctions". In Blaney, Paul H.; Krueger, Robert F.; Millon, Theodore. Oxford textbook of psychopathology (Third ed.). NY: Oxford University Press. pp. 441–442. ISBN 9780199811779. OCLC 879552995. http://ro.wikibooks.org/wiki/Medicin%C4%83/Masturbare

9 răspunsuri:
| Alexandru0007 a răspuns:

Depinde de frecventa, de varsta etc

| Violleta2022 a răspuns:

Da. Cel mai probabil te vei scapa pe tine in primele 2-5 minute.

| Emilian65 a răspuns:

Cu siguranta ca vor aparea probleme cand vei face sex cu o fata.

| dannyel86 a răspuns:

Se poate sa nu ti se scoale cum trebuie, sa te inhibi sau sa ejaculezi foarte repede.
Depinde de la caz la caz...

| anonim_4396 a răspuns (pentru dannyel86):

In marea majoritate a cazurilor Dani, cand faci sex prima data cu o fata, in maxim 30 de secunde ti-ai dat drumul, este prima, esti entuziasmat, excitat maxim si toate cele, te gandesti doar acolo, si este perfect logic, toti de jos, spun ca doar din cauza masturbatului, total fals, cand esti la primul contact din viata ta asa se intampla.

| Staind a răspuns:

S-ar putea sa te desensibilizezi daca te labesti prea des.
Gen, sa nu ti se mai ridice cand vezi in realitate faptura cu coada ridicata.

| Cristi968 a răspuns:

Daca te masturbezi des si esti la adolescenta risiti sa faci ejaculare precoce adica ejaculezi in primele secunde de la intrarea in vagin deoarece penisul tau va fi tare din prima.

| doctorandus a răspuns (pentru Cristi968):

Masturbarea nu produce ejaculare precoce. Sursa: Strassberg, Donald S.; Mackaronis, Julia E.; Perelman, Michael A. (2015). "Sexual dysfunctions". In Blaney, Paul H.; Krueger, Robert F.; Millon, Theodore. Oxford textbook of psychopathology (Third ed.). NY: Oxford University Press. pp. 441–442. ISBN 9780199811779. OCLC 879552995. http://ro.wikibooks.org/wiki/Medicin%C4%83/Masturbare

| Mihai_David_2001 a răspuns:

Nu.Eu zic ca va fi același lucru

| jessicamaur a răspuns:

Probabil daca te termini in mai putin de un minut vor aparea probleme