| Smile25 a întrebat:

Deci mie imi place de un baiat care e in acelasi colegiu cu mine, iar acum cateva luni i-am zis asta pe mess (i-am zis cam direct "i like you")bine asta dupa ce am mai vorbit, nu dint-o data. Mi-a cerut nr-ul de telefon dar nu m-a sunat decat o data (nici atunci nu am auzit si am vazut abia a doua zi). Pe mess vorbeam in weekend doar iar avand in veder ca ma stia doar din poze si nu m-a recunoscut niciodata prin liceu intr-o zi cand l-am vazut m-am dus la el si m-am prezentat. Dupa ziua aia nu am mai vorbit decat o singura data pe mess si dupa am incetat sa mai vorbim iar cand ne intalnim nu ne salutam (cred ca ma evita)Nu am mai vorbit de 2 luni jumatate, iar acum am luat vacanta si nu cred ca o sa ne mai intalnim.Acum ma intreb de ce nu am continuat relatia daca mi-a zis ca sunt draguta de multe ori si parea sa ma placa de ce nu a mai dat niciun semn de viata, de ce nu imi mai vorbeste? Oare s-a suparat dinb cauza ca l-am mintit in privinta faptului ca (i-am zis ca sunt in 12E in loc de 12 C)si poate a aflat si (am facut asta pentru ca clasa mea e aproape de a lui si nu voiam sa ma caute la inceput si voiam sa il cunosc mai bine ). Au trecut 2 luni jumatate, iar luni cand ne-am intalnit am trecut unul pe langa altul ca doi straini.Eu m-am indragostit de el, dar ce pot sa fac? De ce nu a mai dat niciun semn?

Răspuns Câştigător
| anonimaa a răspuns:

Poate atunci cand v-ati intalnit face to face nu prea i-a placut ce a vazut sau poate nu este genul care sa mentina o "relatie" pe mess si s-a plictisit repede
realitatea e cruda dar, trebuie s-o acceopti! nu te merita si poate acum el este in parc cu iubita lui fara sa-i pese ca tu esti in casa cerand sfaturi pe TPU si suferindsigh
iar faza cu minciuna ar fi ceva mult prea nesemnificativ pentru a fi motiv de suparare deci nu prea cred ca este asta...hmmthinking
mai bine treci peste fiindca este o cauza pierduta si nu are rost sa te amagesti. cert e ca timpul a trecut si asa zisul prieten de pe mess nu pierde vremea stand dupa tinehappy stii poate asa vorbeste cu toate fetele, mai stii? si eu cunosc asa baieti care prin comportamentul lor prietenos de multe ori ai avea senzatia ca te plac dar, nici vorba
multa bafta pup miruna:*:* (fundita?)

9 răspunsuri:
| anonimaa a răspuns:

V-ati*

| lays a răspuns:

Pai, nu mi-o lua in nume de rau, dar poate nu esti chiar genul lui. oricat de dragita ai fi, fiecare baiat are tiparul luibig grin.cine stiebig grin?

| Raiden a răspuns:

straight face. Da' te-ai gandit debea acum la sfarsit ca n-o sa-l mai vezi si te-ai gandit ca trebuie sa actionezi prompt laughing? E cam tarziu.
Nu stiu, daca esti asa rusinoasa incearca sa vb cu el pe messenger sa-l intrebi ce s-a intamplat desi ar fi mai bine sa vorbiti asta face 2 face. straight face

| Smoke_7892 a răspuns:

Poate e mai timid...si vrea sa il bagi tu in seama, intreaba-l ce s-a intamplat. dc nu te-a mai bagat in seama? comunicarea este cheia!

| 3ntzz a răspuns:

D-am in masa! N-ui ultimu baiat din lume!

| Smile25 explică:

L-as intreba ce s-a intamplat dar oare nu a trecut prea mult timp? Si dupa ce ne-am intalnit de atatea ori si ne-am comportat ca doi anonimi.Si daca ar fi sa il intreb sa il intreb pe mess sau sa il sun? Oare nu o sa creada ca ma ofer pe tava sau nu stiu?

| Smile25 explică:

L-as intreba dar oare nu e prea tarziu?(*mai ales ca de cate ori ne-am intalnit nici nu ne-am privit). Daca ar fi sa ii vorbesc sa il intreb pe mess sau sa il sun? Oare nu va crede ca ma ofer "pe tava "?

| Smile25 explică:

Off as vrea eu sa mai fiu a 9-a ...nu sunt din pacate.happydar de ce crezi asta? e o poveste cam stupida nu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

How cute.sigur nu esti a 9a? happy