| Cristina_3056 a întrebat:

Deci mie imi place de un baiat care e in acelasi colegiu cu mine, iar acum cateva luni i-am zis asta pe mess (i-am zis cam direct "i like you")bine asta dupa ce am mai vorbit, nu dint-o data. Mi-a cerut nr-ul de telefon dar nu m-a sunat decat o data (nici atunci nu am auzit si am vazut abia a doua zi). Pe mess vorbeam in weekend doar iar avand in veder ca ma stia doar din poze si nu m-a recunoscut niciodata prin liceu intr-o zi cand l-am vazut m-am dus la el si m-am prezentat. Dupa ziua aia nu am mai vorbit decat o singura data pe mess si dupa am incetat sa mai vorbim iar cand ne intalnim nu ne salutam (cred ca ma evita)Nu am mai vorbit de 2 luni jumatate, iar acum am luat vacanta si nu cred ca o sa ne mai intalnim.Acum ma intreb de ce nu am continuat relatia daca mi-a zis ca sunt draguta de multe ori si parea sa ma placa de ce nu a mai dat niciun semn de viata, de ce nu imi mai vorbeste? Oare s-a suparat dinb cauza ca l-am mintit in privinta faptului ca (i-am zis ca sunt in 11E in loc de 11 C)si poate a aflat si (am facut asta pentru ca clasa mea e aproape de a lui si nu voiam sa ma caute la inceput si voiam sa il cunosc mai bine ). Au trecut 2 luni jumatate, iar luni cand ne-am intalnit am trecut unul pe langa altul ca doi straini.Eu m-am indragostit de el, dar ce pot sa fac? De ce nu a mai dat niciun semn? Si as mai vrea un sfat:in curand e ziua lui si nu stiu daca sa ii zic la mlti ani sau nu(mai ales ca atunci cand a fost onomastica mea [ma numesc si elena]el nu mi-a zis nimic.Acum nu stiu ce samai cred si ce sa mai fac. au trecut aproape 3 luni. Oare m-a uitat? Daca ii zic la multi ani cred ca poate o sa isi aminteasca de mine, dar totusi oare nu a trecut prea mult timp (cand e ziua lui o sa fie vreo 3 luni jumatate de cand nu am mai vb )Si daca ar fi sa ii zic "La multi ani!"sa ii zic pe mess sau sa il sun?
Astept parerile voastre :* tnks

5 răspunsuri:
| Deeiu a răspuns:

Parerea mea este ca probabil intre timpo el si-a gasit alta, iubita.
Eu spun sa-i spui "la multi ani!" dar pe mess, asa va vedea ca nu esti neaparat inebunita dupa el(sa-i auzi vocea) si v-a sti ca totusi nu l-ai uitat
tongue

| Roxii a răspuns:

Eu te sfatuiesk sa nu-i zici nimic si atragei cu multa grija si fara insistenta atentia...astfel vei putea sai atragi din nou atentia

| CrisutzuxD a răspuns:

Trimitei un mesaj cu La multzy any fara nimic special de adaugat in rest vorbeste cu el si intreaba-l de ce nu mai vorbeste cu tine daca ai zis u ceva gresit...

| zambilici a răspuns:

Eu zic sa-i trimiti un sms gen..."la multi ani...amica ta de la 11c"winking si din curiozitate sigur te va cauta el pe urmawinking

| vdfyzfzfzddsfdffdggfggheuejhgreirg a răspuns:

Cred ca ar trebui sa il feliciti si daca nu raspunde poti sa ii spui intr-un mod un pic ironic: " multumesc elena ca ti-ai amintit". sau poti doar sa il mai intrebi ce face si o sa observi ca daca raspunde foarte greu si scurt inseamna ca ceva nu e in regula