| Cristian1676 a întrebat:

Deci povestea sta cam asa. Eu si cu prietena mea suntem in al 2 an la liceu. Avem o relatie de 8 luni impreuna dar a intervenit ceva intre noi. De vreo 2 luni incoace ia are un `nou prieten` care eu cred ca este mai mult ca prieten.Nu i-am controlat telefonul dar stiu ca vorbesc si trmit mesaje intre ei. Aseara cand m-am dus la ea si am asteptat sa se schimbe am vazut ca mobile ei era pe masa in sufragerie.Am cautat un pic intre mesaje si nu mi-a placut deloc ce am vazut, numai intrebari puse de el care zic: Cand ne mai vedem? Acum de cate ori iesim afara si incerc sa o sarut ea parca intoarce capul.Ieri a venit la mine acasa, eram singuri, si deodata imi spune ca trebuie sa plece, incepe cearta. O intreb unde si imi spune ca se intalneste cu niste prietene, eu ii spun:te intalnes cu el? poate ai treaba cu acel baiat, dupa zice ca sunt un jelos si toate felurile pleca si inchide usa in nas.
Mi-a trmis un mesaj daca poate sa ne intalnim sa vorbim...Nustiu ce sa fac, discutam treaba asta pana da de altu. Ce ar trebui sa fac?

9 răspunsuri:
| cucarachaalien a răspuns:

Sa pui mana pe carte.

| Uigeb a răspuns:

Vorbeste cu un ton calm si incearca sa rezorvi situatia. Nu aduce pe baiatul acela in discutie ca iese urat de tot. Noroc!

| spaima1aricilor a răspuns:

Da-i impresia ca ai pe alta.

| smileforme01 a răspuns:

Sa te duci sa te intanesti cu ea.trebuie sa rezolvati pana la urma problemele.asa nu se mai poate, trebuie sa stii daca ea te insela sau nu.succes:*

| Raluadri a răspuns:

Dutee...si rezolva problema cu ea ...vezi ce si cum si incearca sa nu spui de el ca asa se va enerva si va iesi cu cearta. Succes!

| torchwood a răspuns:

Sa fi tu! sa fi deschis,controlat,poate si putina indiferenta dar nu multa si sa vb despre voi, relatia voastra, si daca ea se enerveaza tu sa iti pastrezi calmul conteaza foarte mult (se poate dovedi multe prin pastrarea calmului)si e preferabil intr-un loc public (ex:la o cafea)pentru ca daca are putina demnitate nu se va enerva in mod dezastruos in fata publicului! dar daca pleaca si evita subiectul cred ca sti si tu ce inseamna asta. sper ca am fost de folos cu ceva

| Raul1510 a răspuns:

Trateaz-o cu indiferenta.

| unnamedXXL a răspuns:

Eu as trata asta cu el frumos...de nu ar mai vrea sa trimita mesaje ei vreodata

| xDoricax a răspuns:

Du-te si rupei capul noului prieten si explica-i ca nu are ce sa vb cu gagicata...si pe urma o sa vz reactia ei si o sa iti dai seama daca are vreo treaba cu el sau nuwinking si daca mai vorbeste cu ea il mai bati o data si o sa inceteze de la atata bataie! Daca nu te simti bazat poti lua niste cursuri de K1...Bafta