| AneZniP a întrebat:

Hello TPU. Va spun o poveste de-a mea... dati`va si voi cu parerea ce as putea face ca nu mai stiu...

Povestea incepe acum 4 luni...cand am cunoscut un tip. Dupa vreo doua saptamani dupa ce ne-am >cunoscut:" [in cele 2 saptamana. noi 2 ne-am intalnit aproape zilnic] vorbind cu el prin mesaje mi-a zis ca tine la mine mult.si ca ar vrea sa fim impreuna. Bine, toate si frumoase, eu m`am combinat cu el etc.

O luna de zile ne-am intalnit zilniclove struck eu eram super indragostita de el:X...Pana intr-o zi cand el a avut un in Bulgaria si a lispit vreo 2 saptamana., de atunci totul s`a schimbat. Si va recunosc ceva ca de atunci eu nu m`am mai vazut cu el deloc!straight faceNu stiu ce fac...Adica inainte nu era o zi in care sa nu vorbim la telefon daca nu ne puteam vedea.sau sa nu imi spuna ce face a doua zi. chiar cateodata el ma anunta cand trebuie sa plece din oras cu vreo saptamana inainte

Nustiu ce sa fac. el pe mess [in week`end cand intra vreo ora-doua] imi spune de vreo 3 saptamana. incoace ca "Ne vedem saptamana viitoare, ingeras.:*" si uite asa imi zice de fiecare data si niciodata nu se tine de cuvant

Mereu cand...ma enervez putin si ii spun ceva de genu imi spune ca sa-l inteleg si pe el ca`i ocupat...si ca ar trebui sa-i fiu recunoscatoare ca pana acum nu mi-a cerut decat sa-l iubesc si sa-l inteleg!straight face

Help!crying nu stiu ce sa mai faccrying
PS: e cu 7 ani mai maresad

16 răspunsuri:
| KeepCalmThinkDiffrent a răspuns:

Stiu cum e scumpa mea. Am trecut si eu printr`o situatie asemanatoare.
Parerea mea este sa uiti de elwinking. Stiu ca pare impoisbil dar... cine se crede el? cu ce drept te face sa suferi? straight face

invata sa te respectzi intai pe tine insutziwinking.
E doar un baiat... straight face

Tu poti si fara el happy. Esti fatawinking. Fetele stiu sa lupte big grin

| Lilia2621 a răspuns:

Pai ori are pe alta, ori chiar intr-adevar nu are timp. Poate va veni ziua cind totul va fi cum in prima luna. Nu te descuraja, speranta moare ultima. Succes

Răspuns utilizator avertizat
| AndreyG a răspuns:

Aw.Totul imi suna foarte bine pana ai spus ca e cu 7 ani mai mare.In primul rand, relatiile la distanta nu dureaza.Dar.nu te-ai gandit ca e cam prea mare pentru tine? Presupun ca acel "97" din numele tau este anul in care te-ai nascut.Deci ai aproximativ 14 ani.Si el are 21. Te rog, dar te rog raspunde-mi si spune-mi ca nu ai facut sex sau altceva.Esti prea mica si organismul se dezvolta abia la 17-18 ani.Nu e bine.Stiu vorba "dragostea nu are varsta" insa cand e vorba de o diferenta asa de mare nu prea merge treaba.el sigur profita de tine,si nu ii prea pasa de nimic(dupa cum ai spus si tu,nu se tine de cuvant).Imi dau seama ca esti o fata deosebita dar la varsta asta esti usor influentabila.Te rog din suflet sa gasesti un baiat de varsta ta, care sa te respecte si sa te iubeasca cum trebuie.
Inca o data te rog, spune-mi daca ai facut sex cu el. daca da inseamna ca e un nenorocit.

| byancutza a răspuns:

Buna,tu te-ai indragostiti mult prea mult de el si ai patit exact ca mine vrei sa il vezi in permanenta sau macar sa vb dar uneori chiar nu se poate, poate fi din cauza locului de munca care probabil ii ocupa foarte mult timp, sau vrea sa iti dea de inteles ca nu vrea sa iti dea de inteles ca nu vrea sa va mai intalniti chiar in fiecare zi deoarece poate vrea sa iasa si el cu amici sau poate are pe altcineva dar singura varianta de a afla adevarul este sa porti o conversatie serioasa cu el si sa il intrebi exact ce se intmapla iar de gravitatea situatie vei sti sa iei o decizie iar daca o tine tot asa sfatul meu este sa iti gasesti pe altcineva si mai apropiat de varsta ta pentru ca asa ati putea avea activitati impreuna si vei sti mai bine ce e in gandu lui daca e apropiat de varsta ta mult succes si poarte discutia cat mai repede pentru a nu fi prea tarziu

| AneZniP explică (pentru byancutza):

Si ce sa zic.ce loc de munca, e arbitru la FRF are 1-2 arbitraje pe saptamana. poate cateodata nu are niciun arbitraj saptamani...ma rog... ultima lui scuza ca sa nu ne putem intalni a fost k are piciorul in ghips si nu poate merge.ca ra.hat.nu am putut verifica astasad

| AndreyG a răspuns (pentru AneZniP):

Alexutsa iti mai spun odata.Trebuie sa intelegi ca un baiat cu 7 ani mai mare ca tine, nu te iubeste cu adevarat.Doar profita de tine pentru sex.Si serios ca nu e bine.Nu pe asta ar trebui sa se bazeze o relatie.Doar spune-mi ca-ti vei gasi pe cineva de varsta ta si il vei uita pe tipu ala de 21 de ani.Nu merita

| byancutza a răspuns (pentru AneZniP):

Da si asta necesita cv, dar u la el nu ai fost niciodata?

| AneZniP explică (pentru byancutza):

Nu nu am fost...desi m`am auto invitat de cateva ori sa vin si sa-i fac o vizita dar...

| byancutza a răspuns (pentru AneZniP):

Daca el a refuzat inseamna ca e ceva ciudat la mijloc, discuta sincer cu el si intrebal care e adev si spune ca chiar daca esti mai mica ca el asta nu inseamna ca esti si proasta incat sa nu iti dai seama ca ascunde ceva si vezi ce reactie

| byancutza a răspuns:

Iar daca vrei sa discutam mai multe despre problema ta atunci imi poti lasa adresa ta de mail pe privat

| trăncănici a răspuns:

Nu-l mai iubi şi nu-l mai înţelege! E un Casanova, debarasează-te de el!

| sorina_1401 a răspuns:

Sfatul meu e sa il lasi sa nu il mai deranjezi dupa cum ai scris tu concluzia este ca el te evita si te crede disperata dupa el, fi indiferenta fata de el sti ca indiferenta doare cel mai tare, dar ar fi bine in acest timp sa petreci timpul cu alta persoana

| SimpluCosty a răspuns:

Te insala si punct.

| maikkan_3534 a răspuns:

Cand o sa intelegeti ca niciodata ca voi fetele nu o sa aveti timpuri fericite cu baieti mai mari decat voi? Pentru ei totul e vorba de numai sex! Si uneori se ajung la cazuri extreme, am avut prietene laughing crede-ma

| strugurel a răspuns:

Incearca sa il uiti mai ales ca este cu 7 ani mai mare decat tine!happy