| babyloving a întrebat:

V-am spus mai demult ca nu am mai vorbit cu el si ca nu imi raspunde la mesaje nici la apeluri. Dupa ce v-am vazut raspunsurile m-am decis sa nu ii mai trmit nimic.Verisoara mea mai mica a vazut toata povestea si fiindca ma uraste si eu pe ea deci nu ne putem suporta i-a trmis un e-mail cu tot felul de chestii urate si cum ca te rog sa ma ierti si inca multe lucruri.Intrebarea mea este:El a primit mesajul si nu stiu ce sa fac in continuare pentru ca daca ma voi intalni cu el prin oras precis va spune ceva. FUNDA!

11 răspunsuri:
| WoKy a răspuns:

Daca zice ceva, vorbeste si tu cu el, daca nu...incearca sa vorbesti tu cu el. Aici nu tine neaparat de caracterul baietilor, esti sigura ca va zice ceva?
Uite de exemplu eu, cand ma supara cineva il iau la vorba si ne impacam.
Incearca sa il privesti in ochi si sa ii zambesti. Vezi cu privitul in ochi, ca poate iese un sarut ceva happy. Glumesc!
Pa pa!

| babyloving explică (pentru WoKy):

Din cate il stiu eu, daca e suparat sau ceva vorbeste cu acea persoana dar nu stiu daca va face ceva.Iese cu gasca de baieti in oras si daca ma aflu pe acolo daca le-a spus ceva si lor atunci precis ceilalti ma vor lua in ras.

| Nicux1 a răspuns:

Daca te intreaba spune-i ca n-ai fost tu, daca nu te intreaba fi indiferenta, nu-l baga in seama.

| lalabanana a răspuns:

Poi poti sa fi un timp indiferenta cu el.In multe cazuri indiferenta doare foarte mult la un baiat si dupa aceea o sa-ti dea el mesaje.

| WoKy a răspuns (pentru lalabanana):

Nu la toti...Aici te inseli, nu esti in piele unui baiat sa vezi ce simte.
Asta nu inseamna ca baietii toti sunt la fel cum nici voi fetele nu sunteti la fel(poate una e mai "nebuna" alta e mai "cu simt" ceva de genul).
Aici, in cazul ei indiferenta nu rezolva nimic.Din contra e posibil sa nu mai vorbeasca chiar deloc.
Cel mai bine e sa ii dai un sms si sa il chemi la un suc(nu e normal, dar in fine, vrie sa iti fie bine, faci sacrificii) si vezi daca iti raspunde, daca nu, lasa-l in pace ca o sa ii treaca.
Timpul rezolva totul!

| babyloving explică (pentru WoKy):

Oricum o sa il las o vreme pentru ca de multe ori i-am dat sms si nu a raspuns. Daca il vad in oras o sa vorbesc cu el si daca nu vrea atunci il las in pace.

| WoKy a răspuns (pentru babyloving):

Auzi, varianta ca poate vrea sa fie singur cateodata ai luat-o?
Ca si eu fac la fel, unde ma duceam venea si ea dupa mine si la un momentdat, m-am cam saturat, aceleasi vorbe de fiecare data. Ca stii doar cum e intre baieti, mai discuta de o bere o tigara fete fotbal etc(chesti banale). Dar cu ea ce sa discut, ce faci iubi si din astea. Camd esti in grup mai scapi si cate o injuuratura si din astea, stiuca ca nu toate fetele sunt cu capul pe umeri, dar sunt si care iti arata m**e de parca le-ar da cineva bani(piti), si pe mine ma enerveaza chestiile astea...
Analizeaza bine, poate vrea sa fie singur doar cu prietenii lui, citeste si tu carti sa vezi ce spun unii oameni, despre dorinta de a fi singur si ce inseamna jumatatea ta pentru altii. Si o sa vezi ca nu e chiar placut.
Salut!

| babyloving explică (pentru WoKy):

Pai cred ca asta vrea de aia nu am mai vorbit cu el si am asteptat si o colega m-a sfatuit sa il las o vreme in pace ca poate vrea sa fie singur ca stii cum sunt ei.

| WoKy a răspuns (pentru babyloving):

Fac si eu parte dintre baieti si stiu cum e, tocmai de asta am zis.

| WoKy a răspuns (pentru babyloving):

Scuze de greselile de exprimare, am citit si eu ce am zis si am avut cateva. Na asta e ca vorba aia "Graba strica treaba"
Good luck

| babyloving explică (pentru WoKy):

Eu nu le-am observat asa ca stai linistit.