| 128576 a întrebat:

Deci, sa incepem cu inceputul. Eu am o prietena pe care o cunosc de 9 ani ( suntem BFF ) si ea il place pe un tip de la noi din clasa ( cel mai destept ) de pe clasa intai ( acum suntem a opta ) totusi nu face nmc in aceasta privinta si din cand in cand mai zice ca e arogant si o enerveaza ( oricum nu are nicio sansa cu el, dar ea il place ). Eu si acel baiat ne intelegem foarte bine si parca este o conexiune-atractie intre noi ( BFF a zis ca ma place, dar i-am zis ca nu e adevarat ca sa nu o supar ). In fine, mereu cand vb sau rad cu el, ea si un coleg ( care m-a placut mai demult au grija sa intervina. Nu as dori sa ne stric prietenia, dar nici sa stau ascunsa de frica mereu. Eu si BFF am stat certate un an si nu pot sa zic ca am deplina incredere in ea. Faza e ca el si ea au fost buni prieteni cand erau mici si inca se intalnesc ca merg la olimpiade impreuna ( cel mai probabil o sa mearga la acelasi liceu la care eu nu o sa fiu ), totusi ea nu are sanse cu el. Ce sa fac? Sa raspund semnelor lui sau sa raman cu BFF? Cu baiatul ma inteleg foarte bine si ca prieteni.

1 răspuns:
| AndreiWeisz a răspuns:

Esti clasa a opta, nu te ambala laughing Si daca te-ai combina cu el, la liceu o sa-ti treaca cheful si vei gasi pe altul. Prieteniile pot sa dureze mai mult. Ramai cu ea si la anul combini tu la liceu pe cineva