| Dana1793 a întrebat:

Deci: sunt cu un baiat, iar mie mi se pare relatia perfecta, adica nu ma suna din 5 in 5 min sa vada unde sunt si cu cine sunt, eu nu-s pisaloaga deloc, vorbim despre orice. Dar am o teama in mine ca nu o sa mai tina mult relatia asta, adica el este gen mai romantic, care viseaza la relatii lungi, iar eu sunt exact opusul, nu-s prea romantica, sunt mereu in cautare de ceva nou, el e genul care face cadouri, cumpara flori si stie foarte bine ca mie nu'mi plac si se abtine cu greu la chestiile astea. Nu mi se pare ca la 16 ani am nevoie de relatii stabile. Nici nu stiu cum sa'i spun chestia asta, stiu ca tine foarte mult la mine, si eu tin la el, dar mie'mi va trece repede. Mi'e frica ca daca i'as spune ar iesi destul de nasol. Ma puteti ajuta cu niste sfaturi? Am mare nevoie. Multumesc.

Răspuns Câştigător
| Marii a răspuns:

Poate acum poti invata cum este sa ai o relatie stabila. Daca tu vrei sa mai ai relatii sexuale si cu alti, fa ce vrei, atata timp sa nu te prinda. Poate asa o sa te asezi la locul tau, el o sa inteleaga ca nu esti genul acela de fata care sa se omoare cu romantismul. Si eu sunt cam in aceeasi situatie, dar incerc sa invat sa tin la cineva-asta ar trebui sa faci si tu. Numai bine. happy

10 răspunsuri:
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Esti nebunatongue Mai tarziu vei dori asa ceva si n-o sa mai ai parte.Trenul in cursa nu trece de 2 ori prin aceiasi gara, vorba 'ceea!
Dar daca nu esti atrasa de el atunci te inteleg, ca te sufoca! Totusi gandeste-te bine!

cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Hahahah ai nimerit genul pe care il doresc majoritatea fetelor dar nu il gasesc si le spui aici ca tu vrei cam ce vor majoritatea baietilor. Probabil e un baiat bun, indragostit de tine si o sa ramana marcat cand o sa afle ca in realitate nu e ca la TV. Si ti-ai pus si partea feminina a TPU in cap cu asta laughing
Spune-i ca il placi dar esti prea tanara ca sa vrei o relatie, vrei distractie. Daca nu experimentezi in adolescenta cand e vremea sa inveti niste lucruri, o sa ajungi sa o faci mai tarziu si atunci chiar va fi mai grav. Dar sa stii ca noutatea si varietatea nu trebuie sa vina din schimbarea iubitilor, poti gasi in atatea alte aspecte distractie si varietate chiar alaturi de cineva, nu e nevoie sa il inlocuiesti chiar pe el ca sa te bucuri de ceva nou, intelegi?
Dar imi e destul de clar, el e indragostit, tu nu. Vei intalni si situatia cand va fi invers. Nu trebuie sa te sperie, cunoaste, invata, distreaza-te ca nu te intalnesti cu varsta asta din nou. Deci ii sugerezi ca ai vrea sa fiti mai mult genul de amici, ca va intelegeti bine dar nu vrei sa pierzi prietenia lui din cauza ca s-a indragostit prea devreme. Va trebui sa ii lasi o perioada de repaus, nu te afisa cu altul a doua zi ca ii frangi inima pe viata. Macar atat poti face pentru un prieten. Stati de vorba, distrati-va, va descurcati voi si fara pupaceli si pipaieli. Macar fi blanda cu el cand faci asta, ca merita sa stii, am fost si eu in pielea lui la 15 ani. Si sa mai stii o chestie, faza asta poate o sa ii declanseze o obsesie. Ai putea sa ii impui capul cu niste prostii care stii ca il sictiresc, dar nu cred ca il convingi usor, probabil ar fi in stare sa vb cu tine si despre pantofi cu toc.

| VodkaCoca a răspuns:

Trebuie sa fii nebuna sa il lasi, in ziua de azi un baiat care iti cumpara cadouri, flori, sa mai fie si romantic, iti spun eu ca nu prea mai gasesti. In ziua de azi baiatul vrea sa ajunga la pat cu tine si cum se zice sasi ia palaria si sa o ia la fuga fara sa se mai uite inapoi. Eu spun sa tzii bine de el, il tzii ca prieten daca mai iesi cu alti baieti ca amici nu vad nimic rau, presupun ca nu iti interzice sa nu iesi cu amici tai etc. Da si adevarul ca la 16 ani nu prea e timpu de o relatzie stabila dar totusi nici cum zici mereu in cautare de ceva nou ca o sa-ti strici reputatzia. Tine bine de el in accelasi timp distreazate, iesi cu amici tai, s'au explica-i ca nu vrei chiar multe complicatzii s'au luatzi o pauza, s'au mai bine ii explici incepi cu felu de persoana care esti tu ii spui ca ai o anumita varsta, mai pe acolite pana ajungi la punctul cu despartzirea, pentru ca el o sa sufere ca din cat inteleg tine mult la tine! Baftahappy:*

| Betty18 a răspuns:

Bine.cand termini cu el trimitel la mine pentru ca eu sunt foarte romantica:X:X:Xce dragut:X:X:X.glumeamlaughing
poate acum nu iti plac aceste chestii dar spre viitor vei avea nevoie cat de putina atentie si de astfel de chestii romantice si nu vei avea parte de ele.in ziua de azi nu prea mai dau baietii nici 2 bani pe romantisme din-astea. oricum daca crezi ca nu esti compatibila cu el lasa-l, vorbeste frumos si calm cu el, nu il lua din prima cu despartirea.trebuie sa inteleagawinking

succes

| anad a răspuns:

Cum sa nu-ti placa sa fie atent cu tine? Eventual te deranjeaza fiindca aceste cadouri iti creeaza obligatii si tu deocamdata nu vrei sa-ti faci! Spune-i simplu de ce nu le vrei ca ar iesi nasol daca accepti toate cadourile si apoi ii dai papucii!

| darrio2007 a răspuns:

Cauta un baiat potrivit tie. Oricum putini baieti fac asemenea gesturi in ziua de azi.Il vei dezamagi foarte tare daca vrei sa inchei relatia cu el.Stiu asta din experienta proprie.Pa.

| siwel a răspuns:

Si deci sa inteleg bine ce spui: tu ai dori sa iesi si cu alti baieti, cu cat mai multi baieti daca se poate?
Daca nu iti place de el si daca te plictiseste, e asa greu sa ii spui asta? Oricum, mai degraba sau mai tarziu va vedea asta!
In general, din experienta proprie, stiu ca scopul baietilor e sa ajunga in chilotii fetelor.
Iar daca nu vrei relatii stabile, baietzilor le pare si mai bine din moment ce ei primesc ce vor.
Ma intreb daca deschiderea ta la 16 ani pentru relatii cu baieti e cea mai buna atitudine vis a vis de viitorul tau?
Crezi ca atunci cand vei fi casatorita, vei fi fericita aducandu-ti aminte ca in adolescenta, doar pentru ca era la moda, ai avut si tu prieteni si ti-ai cheltuit timpul si emotiile pe alti barbati in afara de cel cu care sper sa fii fericita toata viata?

| ////////////// a răspuns:

Stii sunt si eu exact ca tine ma satur repede de persoane si imi plac schimbarile dar incearca si te da dupa el pentru ca asa pierzi mult depune staruinta vorbeste cu el si spune-i sa te ajute, incurajeze daca va ve-ti desparti vei regreta mult, vei da peste unul zgircit si atunci vei dori ca cineva sa-ti aduca flori cadouri sa fie dragut si nu va mai fi nimic decit praf si pulbere vei tinji dupa acela clipe.curaj

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E greu sa gasesti ceva bun! Vei intelege mai tarziu cat de importanta e comunicarea intre 2 oameni, uneori trebuie sa inghiti multe, alteori sunt clipe de neuitat.Iti urez multa bafta si dai bataie ai doar 16 ani!

| SoUl a răspuns:

Ideea e ca ori ii spui ce crezi ori vei afla cum e sa ai o relatie de durataa. Numai ca depinde foarte mult de cat tii tu la el si daca inima iti permite sa te desparti de el, ok... dar ai grija sa nu regreti mai tarziu sad. Orikum daca vrei si vrei neparat sa ii spui si esti hotarata inkearka sa o faci cat mai dragut puppy dog eyes. Si inkearka pe cat de mult posibil sa nu te mai gandesty la chestii gen : o sa se termine si nu stiu ce thinking Daca ai o relatie inkearka cat de mult sa o pastrezi si sa nu ai indoieli, crede-ma din propia experienta! Orikum Suckes :X:X:X:*