| anonim_4396 a întrebat:

Deci. Sunt impreuna cu un baiat de 3 luni de zile. Dar de ceva vreme il tot suna fosta lui prietena si incearca sa-l faca sa se impace cu ea. O data m`a pus prietenul meu sa o sun si sa ii spun sa-l lase in pace. asa am si facut. a iesit un scandal de zile mari numai ca sa il scap pe el de ea si eu am fost la mijloc. mi-au facut mai multe persoane capu` calendar pentru ca am sunat`o etc. nu mai conteaza oh go on. dar acum a trecut ceva vreme si iar il suna. el nu face absolut nimic. ma pune pe mine sa il scot din toate tampeniile cu fostele lui prietene. Deja ma disperaaa, fratilor!

Ca sa ma mai calmez am un prieten ft bun la care pot sa-i spun tot si toate si am incredere enorma in el. dar cand ma vede prietenul meu cu el il apuca dracii si devine ft gelos. o data i-a dat un pumn de ia spart nasu` [iuby` meu la prietenul meu. cel mai bun sa zicem] pe motiv ca de ce sta langa mine.

nu stiu ce sa fac. ma despart de el mai bine? sau mai continui?

Please help me. funda.

Răspuns Câştigător
| PrecioussGirl a răspuns:

O lasi pe fosta sa castige?
poare ar trebui iubi tau sa isi schimbe nr daca chiar vrea sa scape de aia si sa fie in continuare cu tine.
si sa inteleaga ca acel baiat iti e amic foarte bun, il vezi ca pe un frate si atata tot. atunci cand iesi cu acest baiat ia-l si pe iubi tau din cand in cand, cand se iveste ocazie ca sa vada ca nu-i nimic intre voi.

6 răspunsuri:
| Lullabies a răspuns:

Daca el te iubeste asa cum zice si tine la tine si nu vrea sa iti mai faca belele ar trebui sa rezolve el problema cu fosta, nu sa te foloseasca pe tine. Spune-i lucrul asta. Si daca nu o face, lasa-l. Nu trebuie sa suferi tu pentru trecutul lui. Si explica-i ca intre tine si prietenul tau cel mai bun nu e nimic, pentru ca banuiesc ca si el are un prieten sau o prietena foarte bun/buna. Ai grija:*

| EuSiCuMine a răspuns:

1. Cere-i sa-si schimbe nr ca pe tine te baga in belele.
2. Ar trebui sa inteleaga ca gelozia = despartire, explica-i tu si daca te iubeste va intelege
3. Daca nici asa nu merge, zi "Pa"

| pupu_7309 a răspuns:

Inseamna ca el nu este in stare sa scape de fostele sau ptc pentru unele mai simnte o anume slabiciune.dar trebuie sa tii cont de faptul ca iti zice si nu iti ascunde advr

| numaintorcdindrum a răspuns:

Si treaba cu fosta prietena, ignorati-o amandoi! E cel mai bine!
Iar daca e gelos inseamna ca el chiar te iubeste si nu vrea sa te vada cu altii.

| crystyviper a răspuns:

Desparta-te de el nu fi... mai gasesti si altiibig grinbig grin

| Sara_7397 a răspuns:

Desparta-te de el, ai viata inainte, vei avea multi baieti in cale, ai sa alegi!