| anonim_4396 a întrebat:

Deci va rog sa-mi ascultați povestea mea trista :|
El, un băiat cu ochi căprui mi-a furat inima...
A venit acum 2 ani în liceul nostru, pentru prima data când l-am văzut doar am zis ca e frumos, ca e simpatic.dar nimic mai mult.Acum este clasa a XI. Eu sunt a VII, dar nu uitați (DRAGOSTEA NU ARE VÂRSTA!).Ma împac foarte bine cu sora lui, însa cu el.
Acum de la începutul anului școlar, mi-am dat seama ca-l iubesc enorm.
Ia-m scris de multe ori salut, însa nu mi-a răspuns înapoi (nu prea ii place sa stea pe net) i-am pus comentarii la poze, dar nuștiu de ce le-a șters, și la școala mereu da cu privirea la mine, prin coridoare.
Și a mai apărut o tipă dintr-a IX care cred ca la fel ii place de el, îi pune comentarii la toate pozele, iar el uneori răspunde. :(
Nuștiu ce sa fac...îl iubesc și sufăr mult,, mai ales când îmi dau seama ca el la anul pleacă din liceu căci termina a XII :|
Dați-mi un sfat, va rog, poate cum sa-l uit, ce sa fac!
Iată ăsta e : http://i.erenta.ru/uld5/getImage?photoId=345228741953&ph otoType=0
http://i.erenta.ru/uld5/getImage?photoId=459612187969&ph otoType=0
http://i.erenta.ru/uld5/getImage?photoId=382832847937&ph otoType=0 aici e doar cu o colega :)
Poate vouă nu vă place dar eu il iubesccc :(
HELP! Ce să fac sa nu-l pierd :( Fundăăăă

Răspuns Câştigător
| AlexyLuvvU a răspuns:

Buna! Din ce ai spus mai sus, esti o fata foarte sensibila, sau gresesc? Eu zic ca nu. Poate ca il judec eu gresit, dupa poze, dar el nu face de tine. Din punctul meu de vedere ai un suflet prea sensibil pentru a i-l darui lui...pur si simplu nu se merita. Crede-ma ca stiu pentru ca si eu am patit exact la fel. Iar ce spuneai tu in legatura cu acele comentarii, ca tie ti le sterge iar celeilalte fete ii raspunde mi se pare nesimtire. Chiar daca nu iti raspundea, putea sa le lase, nu il costa nimic. Oricum, inteleg ca tu il iubesti, asa ca incearca ori sa ii spui surorii lui si poate ea te va ajuta. In fond, il cunoaste cel mai bine, parerea mea. Sau ii poti da de inteles ca il placi. Vorbeste mai mult cu el, stai cu el cat de mult poti fara sa pari stresanta, dupa ceva timp il poti imbratisa iar restul vine de la sine. Succes! :*

| dinutza a răspuns (pentru AlexyLuvvU):

Da eu sunt o fire mai sensibila.

| AlexyLuvvU a răspuns (pentru dinutza):

Si esti sigura ca baiatul asta te merita si ca nu s-ar folosi de tine sau si-ar bate joc? Daca tu crezi ca ati putea fi impreuna roag-o pe sora lui sa vorbeasca, cu el. Sa il intrebe ce parere are despre tine etc :*

| dinutza a răspuns (pentru AlexyLuvvU):

Multumesc mult pentru raspuns happy M-a impresionat

11 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Cred ca baiatul asta nu te place daca nu ti-a raspuns la salut si a sters comentariile tale, poate ii plac fetele mai de varsta lui

| M1hai a răspuns:

Pai incearca sa vorbesti cu el happy

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Spune-i sora-si.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nici nu stiu daca ai avea sanse (nu zic de rau ) dar esti mica pentru el(fiecare cu gusturile lui sa nu uiti) dar el are 17-18 si tu 13 14 ca nu imi dau seama laughing oricum dif de ani nu e cine stie ce dar esti micuta pentru el, cum am zis mai sus, depinde de gusturile lui. Daca chiar asa de mult il vrei vorbeste cu sora lui ca face ea introducerea

| PassingBY a răspuns:

Salut. Am citit povestea ta si vreau sa spun ca ma regasesc aproape in totalitate si iti inteleg suferinta. Nu stiu ce sa iti spun sa faci, dar iti pot spune ce am facut eu. L-am prins singur ia pauza mare. Mergea la baie la baieti. am mers dupa el si i-am spus ce simt. Apoi i-am luat mana si i-am pus-o pe sanul meu drept. apoi ne-am combinat. Am avut mari emotii, dar a meritat. Multa bafta!

| AndreiPiticu99 a răspuns:

Cinei fata de langa el cai frumoasa el e urat dar `cum ai spus si tu il iubesti. spune-i ce simti daca zice nu pupal si o sai treaba (cred)

| greenwave666 a răspuns:

Spune-i sa iti de'a o sansa, sau macar sa te astepte, merita, cel putin eu asa zic! mie imi pare rau de o fata care era a 7 a cand eram eu a 11 a

| Siksaksok a răspuns:

Fa-ti curaj si spune-i ce simti iar daca el iti va spune cuvinte frumoase ii pasa de tine si vei avea o sansa daca spune ca are aceleasi sentimente iar e bine. Deci parerea meste ca sa ii spui in fata ca il placi intelegi oricarui baiat i-ar place sa auda asta de la o fata adica mie imi place. ia-ti inima in dinti intro zo si spune-i ce simti si in functie de ce spune iti dai seama daca ai o sansa sau nu. sper ca ti-am fost de ajuor succes. FUNDA?