| anonim_4396 a întrebat:

Din cauza povesti mele triste de dragoste, am facut o depresie, sper sa nu va plictisesc da vreau niste sfaturi...

la inceputul anului scolar am cunoscut un baiat cu 3 ani mai mare ca mine, dupa 7 luni de cand tot ne uitam unu la altu incontinu da nici unul nu spunea nimic m-am dus la el si l-am intrebat ce crede :

eu: trebuie sa vb cu tine
el: spune
eu: vroiam sa te intreb ce crezi despre. faptul ca te plac
el:ce pot sa zic esti draguta, e fain
eu: aha...
el: uite iti dau id-ul meu in pauza urmatoare bine? si vb pe mess
eu: ca
apoi am plecat si nu m-am mai uitat in urma
in pauza urmatoare, a venit; a mine si mi-a dat idul lui si mi-a facut din ochi
peste 2 zile am vb pe mess si ma invitata sa mergem undeva, dupa vreo saptamana cam asa ne-am intalnit la palatul copiilor, era si cu fratisu(fratisu e mai mic decat el cu vreo 4 ani deci nu era problema )
am vb, el tot ma atingea si ma prindea in colturi de cate ori avea ocazia, eu is mai de gasca asa ca nu prea i-am dat importanta...
dupa o zi neam imi vazut cateva zile si am luato usor neam imbratisat o data, l-am sarutat pe obraz dupa cateva zile pe buze si tot asa, am trait niste clipe minunate impreuna, dar o data a venit cu fratisu, si lui ii cam place de mine si e gelos de cate ori il vede pe fratisu ca ma ia in brate, si logic ca eu am simp putin prost ca ei se cearta din cauza mea
intr-o seara a venit cu fratisu, eu am inteles ca o sa fie gelos si ca nu prea tree sa-l iau in brate si chesti din astea, dar si el ma tot lua si eu incercam sa il refuz da nu prea puteam ca si eu vroiam sa ma ia, si ne-am sarutat defata cu fratisu si s-a suparat si a plecat dupa m-am dus dupa el, da m-a strigat mama si am plecat in casa, a 3 zi m-a sunat x pe tell ca ploua si nu puteam iesi, atunci fix in telefon se certau din cauza mea, m-am simtit foarte prost ...eu stiu ac ma iubeste dar unele persoane incearca sa-mi deschida ochi si eu tot refuz sa cred ac el imi iese si cu alte fete, plus ca in ultima vreme nu prea am imi iesit dar el e foarte diferit de alti baieti si il iubesc enorm ...chiar daca o data am avut o discutie foarte aprinsa
m-a sunat intr-o seara, nu mai tin minte pentru ce, tin minte ca ne-am certat si ca i-am inchis tellu in fata, si am sunat din nou si mi-a spus ca daca vreau sa mai vb cu el sa-mi schimb comportamentu, atunci i-am inchis din nou si ma bufnit plansuuu crying, dupa ceva timp am zis cal sun eu sa-mi cer iertare, da m-am apucat de teme si am uitat si m-a sunat el si si-a cerut iertare, am fost surprinsa credeam ca e un nesimtit dar nu-i chiar asa, in fine chestia e ca nu stiu ce sa fac ca sa petrec mai mult timp cu el si sa fim mai apropiati ca inainte, mentionez ca iesim de o luna :d sfaturi va rog multe... funda +vot pooop mersi kiss

4 răspunsuri:
| TitiDrLove a răspuns:

Daca il iubesti nu asculta ce spune lmea.Incearca sa nu pui prea mult suflet pana nu iti dai seama daca e cu adevarat un om deosebit si nu sunt aparente, caci.chiar de e de necrezut poate ca e le altfel decat il crezi si sa nu suferi dupa.Incearca sa stai mai aproape de el sa il cunosti mai bine si abia apoi sa iubesti cat poti de mult.nu te lasa din cauza fratelui sau care te iubeste...ar trebui sa te inteleaga.

| marian2011 a răspuns:

Daca ziceai ca fratele lui e mai mic ca tine n-are rost sa-i dai importanta.e mic nu stie el happy ...incearca sa ...afli mai multe despre el.de ex pune o prietena sal sune sal intrebe despre iubita lui si vezi daca el zice ca e cu tine sau nu.sau fa-ti u un id fals si vorbeste cu el si propune-i sa fie cu tine de pe id lui;

| Flory_2430 a răspuns:

Mie mi s-a parut foarte interesanta povestea ta tot ce pot sa spun este sa iti urmezi vocea inimii, daca fratele lui te place si tu il iubesti pe baiatul care te ia in brate te saruta etc. trebuie sa vorbesti cu el sa ii explici ca nu simti nimic pentru el ci pentru fratele lui mai mare...o sa inteleaga la un momentdat daca tu continui sa iesi cu fratele mai mare si sfat fi tu insati fa ce iti place si lui ce ii place adica daca te ia in brate nu il refuza, daca te saruta lasa-l trebuie sa fi sigura pe tine si pe ce simti restul vine de la sinekiss

| MihaelaDart a răspuns:

Ce rau ai facut, ca nu e bine sa te lipsesti atat de repede de un baiat/barbat. Cat iti arati mai mult sentimentele fata de el, atat de mult suferi si tu, astfel te joaca cum doreste pe degete sa iti dea sentimentul ca te iubeste. In a iubi si a fi atras de x si y e total diferit. Daca el m-ai iese cu alte fete inseamna ca nici el nu stie ce vrea si ii placea viata, sa alerge dupa fusta fetelor, sa se joace cu sentimentele lor, printre care si cu tine. Poate ca fratele lui e diferit decat el, ai putea da sansa lui.

Iar ca frati, daca 2 frati te iubesc, pe unul ar trebui sa-l ignori, desi daca unul calca stramb si pe ala il alegi, iar celalalt este chiar de treaba, chiar daca e cu un an mai mic decat tine, inseamna ca ala e total diferit decat cel mare. Acum tu hotarasti, in primul rand esti copil, abia acum descoperi ce este iubirea intr-o relatie, mai ai multe de trecut. Bafta!