| ZuZiiii a întrebat:

Am si eu o problema... Deci de 2 luni m`am despartit de un baiat. Am stat impreuna 4 luni, apoi s`a trezit intr-o dimineata, ca nu mai vrea sa fie cu mine. Adica nu`mi explic cum cineva care te iubeste se trezeste si sentimentele pentru tine, dispar. In fine, duminica am fost la Biserica si nu am avut curaj sa ma duc la el sa-l intreb ce face, asa ca am plecat. Desi mergeam incet, el tot nu venea. Si am plecat. Cand am intrat pe mess mi-a zis ca nu vrea sa mai fie cu mine, pentru ca plecam mereu mai devreme si nu cu el. Aici imi recunosc vina, dar acum sincer si el putea sa vina la mine si sa ma intrebe ce fac. Sau sa-mi zica frumos "mai fata uite asa uite asa si asa", nu el a decis sa ne despartim. Bine a fost ca el. Si normal ca am fost distrusa. Dupa vreo 2 saptamani, am iesit afara la o plimbare cu prietenii si era si el, desigur cu prietenii lui. Am stat ce am stat afara, apoi am plecat, eram mai multi. Si eu eram mai in fata apoi ma strga cineva din spate si cand am intors privirea, el o tinea p o fata d gat si se plimbau. Va dati seama ce greu mi-a venit. Nu am vrut sa mai aud de nimeni si nimic, si am plecat ca fulgerul acasa. Dupa o luna, am inceput sa vorbesc din ce in ce mai des cu el. Si intr-o zi m`a intrebat cand mai vin pe la tara (tin sa mentionez ca nu suntem din aceeasi localitate) si i-am zis ca vin peste 2 zile. si m`a intrebat daca ies sa ne plimbam si am acceptat. Cand m`am dus acolo, ne-am intalnit si ne-am plimbat. Apoi au mai venit niste prieteni si ne tot ziceau "hai mai luativa de mana" " hai ma ia`o de mana" chestii de astea si nu puteam sa refuz adica inca imi mai placea de el. Si apoi m`a sarutat si de atunci "suntem impreuna". El nu mai e asa de indiferent, se comporta ca intr-o relatie normala, numai ca eu am devenit indiferenta. Adica imi mai place putin de el, dar faza e ca e si foarte gelos, cand sunt cu el nu ma lasa sa fac aproape nimic, sa stau doar cu el si atatstraight face. In plus dupa ce a facut cu 2 luni in urma. Mie inca nu mi-a trecut de tot, adica si acum cand ascult melodii mai triste, imi aduc aminte cat de distrusa eram. Si cu trecerea timpului, m`am indragostit de alt baiat, in timp ce eram in "pauza" aia, el ma tot intreba daca vreau sa fiu cu el, si il refuzam ca era prea devreme. Si imi spune mereu ca ma iubeste si statea cu mine mereu. Acum de cand sunt iar cu tipul ala, el nu prea se mai baga asa, adica aici ma ia in brate si ma gadila, aici e tacut si serios, aici imi trimite pe mess pupici si inimioare, aici e iar serios si tacut. Si cand sunt suparata, vine la mine si ma intreaba ce am, si nu se lasa pana nu ii spun. Ma priveste asa frumos, incat imi vine sa lesin, si mai multe chestii dragute, va dati voi seama. Iar acum nu stiu cum sa-i zic pr. meu. Imi este frica, adica ar fi mai usor sa se desparta el de mine, sa`mi usureze munca. Ca altfel mi-ar fi greu. Voi ce ziceti?:*

Răspuns Câştigător
| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Pare greu, dar uneori, pentru tine, e bine sa iei hotarari definitive, hotarate.Nestatornicia,,primului,,ar trebui sa te faca sa intelegi ca nu a fost dragoste, iar gelozia e foarte greu de suportat.Te face sa nu te mai simti libera, relaxata, iti umbreste toate momentele care ar trebui sa fie frumoase.Nu astepta hotararea lui, hotaraste tu pentru tine.Curaj,si impune de la inceput faptul ca nu accepti manifestarile de gelozie. Dragostea inseamna si incredere, dorinta de a ocroti si a creea celei pe care o iubim o stare de siguranta, de relaxare, pentru a pastra impreuna amintiri placute.Pa,sa ai o viata frumoasa!

2 răspunsuri:
| aFurisit a răspuns:

Wow!
Telenovela cicii laughing

eu zic sa alegi cu inima!
app, de ce iti este frica?!?! Spune-i soro in fata ca nu mai vrei sa fii cu el, ca esti indragostita de alt baiat si in mare masura e si vina lui! PUNCT! whistling

Daca o sa mergi la doua capete. tu o sa fii singura care o sa aiba de suferit!
Asculta tu de mine om batranel si afurisit whistling laughing

I don't want to see Fetele astea...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu zic sa te aduni si sa te gandesti bine de cine ti place mai mult iar dupa asta sa ii spui unuia dintre cei 2 ca " asta e ' dar tu ai luat deja o hotarare