| anonim_4396 a întrebat:

Sunt intr-o mare incurcatura si nu stiu cum sa ies ...la inceputul anului scolar 2010-2011 imi placea de un baiat si lui de mine am stat 7 luni si neam ignorat total si dupa un timp mi-am facut curaj si am vb cu el, ne-am intalnit ne-am sarutat si tot restul dar dupa un timp am inceput sa ne certam si neam indepartat mult, pe emss am avut multe certuri de genu,, ma mai placi sau nu",, ne despatim?" chesti de genu si ca sa fiu sincera nu mai stiu nimic nu stiu daca ma mai place sau nu el tot se uita dupa mine dar nu vb cu mine nu stiu dc, chestia e ca acum cateva zile am cunoscut alt baiat super dragut ai am jucat mai multi adv sau provocare si am fost provocata sal sarut de multe ori si m-am indragostit intr-un fel de el, si ieri m-am certat cu un baiat ca cica n-am curaj sal sarut din nou si i-am zis vrei sa vezi ca da si m-am dus la el si l-am sarutat si mo sarutat si el si mo luat in brate si o zis hai ca pe ea o iau acasalaughing o fost foarte amuzant mi-a placut mult dar faza proasta e ca mai sunt 2 fete care il plac si is geloase pe mine si se supara repede daca il mai sarut, dupa am plecat sa ma plimb si l-am gasit pe x si l-am chemat pana la mine si erm intr-un bloc si l-am sarutat french pentru ca asa mi-a venit pur si simplu si seara cand am ramas amandoi eram cu una dintre fetele care il place si cu mine si i-am zis sa mai ramana ca altfel ma supar dupa un timp a plecat fata aceea si am ramas singura cu el si mo intrebat daca nul sarut si i-am zis sa vina el la mine si ne-am sarutat 1 2 minute si o sunat telefonul si am plecat si azi pe mess ma amenintat una dintre fete ca ma ia la abtaie daca il mai sarut ca ii e frica sa nu se indragosteasca de mine, dar el deja mia zsi ca ii place de mine si sa fiu sincera si el il plac destul de mult si as vrea sa fim impreuna, dar nu vreau sa-mi pierd prieteni din cauza unui baiat... ce sa fac? funda +vot

(cei care aveti chef de caterinca, nu mai raspundeti va rog ) kiss

4 răspunsuri:
| Katline a răspuns:

Regula de aur: Prietenii vor mereu binele si fericirea ta. Aceste fete care te ameninta cu bataia clar nu iti sunt prietene. Viata nu e ca un film american in care adolescenta trebuie sa faca ALEGEREA. Poti sa ai si un iubit si prieteni loiali si de incredere langa tine. Trebuie sa le explici acelor fete ca daca el te place nu ai cum sa schimbi asta. El nu te place din cauza saruturile pe care i le-ai dat. Daca nu i se parea ca esti draguta nu mai accepta sa il saruti. Gandeste-te putin... tu ai accepta sa te sarute un libidinoslaughing? Prin urmare sfatul meu este sa le explici acelor "prietene"cu sta treaba, daca nu inteleg de buna voie, rupe relatia cu ele... Sigur mai ai si alti prieteni. Sper ca am fost de ajutor. Mult succes! :*

| theAlex a răspuns:

Vorbeste si tu cu "prietenii" tai si cere o parere... Eu zic sa stai cu baiatu asta si gata daca se supara fetele alea care il plac le zici ca iubirea nu se poate controla si gata... Ce zici e bine? laughing

| Maela a răspuns:

"Kat" are dreptate priteni adevaraty nu te amenita pentru un baiat...si daca tea amenintat pe mes e clar ca nu are tupeu fata in fatatonguetongue

| Lalala_3691 a răspuns:

Ar trebui sa vb cu prietena ta si sa ii explici ca daca el te place si nu veti fi impreuna, nici cu ea nu va fi cu el si daca iti este prietena adevarata si tine si la el ii va respecta dorinta de a fi cu tine.