| anonim_4396 a întrebat:

Din curiozitate, poti sa iubesti 2 persoane in acelasi timp?

Imi cer scuze daca a mai fost pusa intrebarea happy

8 răspunsuri:
| irina20 a răspuns:

Nu.E posibil pe unul sa-l iubesti si de celalalt sa fi indragostita.Dar sa-i iubesti pe amandoi, nu. Pune-ti diferite intrebari, daca unul din ei ar trebui sa sufere pe cine ai alege? Cine iti e prieten, la cine te gandesti ca vrei sa te stranga in brate cand plangi?

| onasis1961 a răspuns:

Poate DA! Dar la intensitati diferite!

| unarab40 a răspuns:

Tu ai tendinte legate de dezvoltarea corpului si organee genitale,,,,, nu iubesti nici unul dar calmarea nevoii sexuale te face sa nu pierzi nici unul,,, si asta e normal la cele cu putina experienta cu sexul opusl

| Dariusuu a răspuns:

Da și Nu.

Dacă te referi la dragostea de părinți bine înțeles că poți.Tu îi iubești necondiționat pe amândoi deci se poate.

Iar dacă te referi la 2 băieți în același timp, sau 2 fete e imposibil.
Una este să iubești, alta este să placi.

| lolylolypops a răspuns:

De iubit, nu! Nu poti sa le iubesti pe ambele, vei realiza ca pentru una dintre cele 2 persoane simti placere sau atractie fizica sau tii la persoana respectiva ca la o ruda, dar dragoste, iubire, nu! Sentimentele astea le simti doar pentru o singura persoana!

| Thextruexme a răspuns:

Nu, nu poti.

| AddaRosee a răspuns:

Te incurci in minciuni si ii pierzi pe amandoi

| BrUnEthaThaDeViS a răspuns:

Nu! pe una o iubesti pe alta doar ai impresia e atasament sau nu stiu cum vrei sa o iei dar nu poti iubii la fel doua persoane