| anonim_4396 a întrebat:

Imi cer scuze daca a mai fost pusa intrebarea. Cum aflu daca sunt urmarit penal (si pentru. ce)?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

O sa afli atunci cand vei fi chemat la politie sau Parchet si ti se va aduce la cunostinta ca s-a inceput urmarirea penala.

3 răspunsuri:
| BuLaNNNeL a răspuns:

Nu poti (încă, la ce legi dau ăștia, cine stie pe viitorlaughing ). Dacă te simti cu musca pe căciulă: in primul rand iti asumi (ca esti barbat), în al 2 lea iti suporți consecințele, in al 3 lea iti păstrezi calmul (daca esti speriat atragi atentia). Poti citi codul penal sa vezi cam ce te asteapta in functie de ce ai facut. Dar, stai calm ca altfel atragi atentia.

| AdrianVoicu a răspuns:

Trebuie sa vin o citatie,
ceva acasa

Ai mare grija la contul de Facebook ce postez si telefoanele pot fii urmarite

| PuntIle a răspuns:

Nu stiu dar pot sa iti zic asta daca e pentru ceva nasol eu zic sa nu mai postezi pe TPU si sa fugi.