| anonim_4396 a întrebat:

Asa...curiozitate.
poti sa constati ca iubesti pe cineva dupa o scurta perioada te timp in care ai vorbit cu persoana respectiva? adica o luna sau doua sau chiar mai putin? dragostea se masoara in timp cumva?

Răspuns Câştigător
| Bacemi a răspuns:

Se poate. De obicei vrei sa ai o relatie cu cineva care iti place. Si bineinteles ca iti doresti sa ajungi la iubire. Dragostea nu se masoara in niciun fel. Nici in diferenta de ani intre parteneri, nici in distanta de kilometri, nici in perioada de timp de cand va cunoasteti. Daca tu iti dai seama ca incepi sa simti fluturasi si ca te simti aiurea cand nu vorbiti inseamna ca incepi sa il iubesti. Ca de la placut a evoluat situatia la a iubi. Mie mi s-a intamplat.

3 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Exista doar un sentiment de atasare care in timp se transforma in dragoste.Fiecare percepem dragostea in mod diferit dar da, uneori dragostea vine in timp.Si pe langa ea trebuie sa mai fie si compatibilitate, intelegere, respect, prietenie

| Vizitiul a răspuns:

Dragostea nu se masoara in timp, dragostea este nemasurabila! Timpul nu are nicio legatura, ci fiorii purtati in suflet. Putem sa vorbim 10 ani de zile, dar daca lipseste acea sclipire, scanteie, o facem in zadar.

| pengu a răspuns:

Nu, draostea nu se masoara in timp si da poti constata ca il/o iubesti chiar si dupa o luna, dar trebuie sa fi sigur/a ca este dragoste si nu doar ceva trecator...
se intampla mai rar dar nu este imposibil tongue