| simona_3709 a întrebat:

Din nou, probleme rolling eyes help. Dupa ce prietenul meu s-a certat cu cel mai bun prieten al lui ( coincidenta era si al meu. ), Prietenul x imi spune mie. auzi tu sti cu cine stai? Eu habar n-aveam ce va urma. Dar imi spune lucruri dezgustatoare. Unul din ele ar fi ca prietenul meu y i-ar fi spus lui x ca m-am culcat cu el(lucru care nu e adevarat). si a inceput sa-mi povesteasca cu lux de amanunte. Imediat dupa ce am aflat i-am dat papucii lui y. Dar acum nu stiu ce sa cred, amandoi jura ca spun adevaratul. Deci adevaru unde e? :-s
FUndaaaalove struck!

Răspuns Câştigător
| Luori a răspuns:

Oare acest "prieten" comun, din rautate, intr-un moment de deznadejde, crezand ca-n suflet simte ura, a bagat cateva minciuni in speranta ca-si vor prinde radacini in mintea ta? Gandeste-te ca s-ar putea intampla si asta. Sunt sigura ca adevarul este undeva la mijloc; poate ca baiatul x incearca sa ii faca rau lui y, iar arma esti tu. Poate ca amandoi mint. Nu trebuie sa ai prea mare incredere in nici unul. Tu esti prinsa la mijloc si de aceea s-ar putea sa iesi putin sifonata.
O solutie ar fi sa se intalneasca cei 2, de fata cu tine, sa vorbeasca, sa le observi reactia, sa vezi ce spun, ce-si spun, si ce urmeaza sa-ti spuna tie.

4 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Hmm, un om, chiar bine intentionat, care intervine intr-o relatie este ca un chirurg care opereaza cu manusi de box in maini. Dar atunci cand nu vrea sa faca decat rau ce mai zici?
Daca x nu era de tine si y stia asta, atunci ti-ar fi spus ceva si inainte ca ei sa se certe. Felul in care se comporta imi face parerea ca nu merita prietenia voastra.

| lyrics a răspuns:

Pune-i fata in fata.

| username23 a răspuns:

E foarte posibil ca prietenul prietenului tau a prins ura pe el din cauza ca sau certat si acum vrea sa se razbune. Poate vrea sa-i arate prietenului tau ce poate el. Parerea mea este ca ai facut rau ca l-ai ascultat, daca asa ceva nu a fost nu are cum sai spuna, ar trebui sa va vedeti toti trei fata in fata si asa poate ajungeti la un kapat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tu esti de vina '