| elisaby a întrebat:

Din pacate la fel ca multe fete,m-am indragostit de cel mai bun prieten el s-a atasat de mine ff mult ca s-a despartit de o tipa la care tinea foarte mult, dar ea l-a inselat etc, acum el de fiecare data cand iese de la munca vine la mine chiar si la 2 noaptea pretext sa fumam o tigara! Noi amn2 adoram stelele si stam noptile in natura cu ochii pe cer,iubeam aceleasi materii la scoala,gandim la fel,avem acelasi ideal in viata. Aaaa si app facem parte din aceeasi gashca de prieteni, iesim mereu cu totii cand e el liber de la munca si cand pleaca ceilalti noi ne ducem singuri in locul nostru preferat sa privim stelele, dar acum 2 zile s-a intamplat ceva: el a vnt cu o tipa si cica ar fi fost noua lui iubita...dar ma urmarea cu privirea si m-a simtit geloasa; a dus-o aksa dupa o juma de ora si s-a intors la mine, atunci a fost prima data cand amn2 am deschis subiectul NOI.El a zis ca a vrt sa ma puna la incercare ca a simtit ca am inceput sa tin la el si ca si eu il supun la teste si ca mi-am dat seama ca si el tine la mine dar ca e mai bine sa ramanem prieteni si eu atunci nu am vrt sa-i arat sentimentele si i-am zis: nici eu nu as fi acceptat sa fiu cu tine ca nu ar fi bine sa stricam prietenia, etc si el mi-a zis: sa mori tu ca n-ai vrea! Ideea e k amn2 suntem ambitiosi si orgoliosi si nu stiu acum ce sa fac,crd ca el iar m-a testat sa vada ce parere as avea de o viitoare rel, iar el ca sa nu pice de fraier, a zis ca mine k e mai bine sa fim amici! Ce sa fac acum? plss un sfat:*

Răspuns Câştigător
| AlinaPristavu19 a răspuns:

Incearca sa fii tu nu lasa sentimentele sa puna stapanire pe tine, daca nu lasi totul asa atunci in curand nu va mai ramane nici prietenia voastra>nu ti dai seama? el tine prea mult la tine, tine atat de mult incat se teme de o inevitabila despartire dupa ce ai accepta sa fiti impreuna. eu cred ca este atat de atasat de tine incat ii este teama sa nu te piarda. Daca spui ca vine la tine chiar si la 2 noaaptea inseamna ca ai devenit un refugiu pentru el, un adapot de intreaga jungla stresanta.esti obiectivul lui de relaxare si te iubeste pentru faptul ca ii acorzi acest privilegiu chiar si la ore tarzii.Deci fii sincera si spune-i adevarul dar mai spune-i ca nu vrei sa-l pierzi, ca tii intr-atat la el incat esti capabila sa renunti la o perioada minunata alaturi de el (care nu stii sigur daca va dura o viata) pentru adevarata lui prietenie ce va dura o vesnicie>isi va da seama de adevarata dragoste ce i-o porti

| elisaby explică (pentru AlinaPristavu19):

Mersi frumos pentru raspuns, cred ca ai dreptate, dar nu stiu ce sa fac cu sentimentele mele, ii ofer tot sprijinul meu si pe de o parte as incerca si sa-i demonstrez ca ii sunt cea mai buna prietena si sa-l fac sa se indragosteasca incet de mine.

5 răspunsuri:
| Muggz a răspuns:

Si eu am trecut printr-o faza de genu si m-am bagat intr-o relatie cu prietena mea cea mai buna, relatia a durat ceva timp si a fost frumos da' dupa ce ne-am despartit abia ne mai salutam si acum regrest tare mult ca am dat o prietenie tare frumoasa pe o relatie...
Parerea mea, nu merita!
Acum tu faci ce simti si ce crezi, da' ai grija cum si ce decizi ca sa nu regreti mai tarziu, bafta!

| elisaby explică (pentru Muggz):

Mersi Muggz de asta mi-e si mi-e frica, sa nu renunt la ceva asa frumos pentru ceva care poate nu v-a dura!

| ubbbabiby a răspuns:

Hmmmm! si eu am trecut prin astea! Totusi daca simnti ceva pentru el spune-i cal iubesti prin glume, si vezi cum reactioneaza, si fa anumite gesturi care sa-i atraga atentia!

| elisaby explică (pentru ubbbabiby):

Ma gandeam sa fac ceva special pentru el intr-una din zile macar cat mai tine vara.Defapt e ceva ce eu am visat acum cateva nopti ca am facut pentru el: sa-l duc intr-o noapte in locul unde privim noi stelele mereu(e intr-o poiana intr-o localitate de langa Bucuresti)si acolo el sa gaseasca o jumatate de inimioara din petale de trandafiri si un cearceaf in ea, si eu cu celelalte petale de trandafiri in mana sa-l intreb daca vrea sa ma ajute sa facem impreuna cealalta jumatate sau strang celelalte petale si stric inimioara si renunt la gandul ca as putea fi vreodata cu el! Tu ce zici ubbbabiby?