| Sara a întrebat:

Din punct de vedere fiziologic sunt virgina, nu mi a curs inca sange. AseARA "M AM JUCAT" cu prietenul meu, a incercat sa ma dezvirgineze, a bagat putin kapul dar la scos ca ma durea, precizez ca nu am sangerat. apoi si a mai frecat putin penisul de vulva mea, era ft excitat si si a dat drumu undeva sus. in afara labiilor.eU eram in picioare, in pozitie verticala. Nu m am sters atunci deloc. E posibil sa fi ajuns in vagin? Din pozitie verticala doar. Deci imi pun intrebarea sa cred ca am ramas gravida, virgina fiind? E tarziu daca dupa 20 de ore iau pastila de a2a zi? Va rog ajutati-ma! crying mi e frica.

Răspuns Câştigător
| petrutza a răspuns:

Nu prea cred ca sunt sanse sa ramai insarcinata...cu pastila de a 2a zi poti sa o iei daca crezi ca e nevoi. ea se ia in maxim 72 de ore.deci daca vrei poti sa iei acum si urmatoarea in 12 ore. oricum te uitzi pe prospect.si mi se pare ca la primul contact sexual nu prea sunt sanse sa ramai insarcinata.happy

18 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu lua nici o pastila de a doua zi ca nu esti insarcinata. Nu se ramane chiar asa insarcinata, stai linistita, dar la un moment dat daca va mai jucati asa, s-ar putea sa ramai.

| Sara explică:

Multumesc frumos. o sa mi fac testul peste 10 zile. ce o fi o fiwinking

| Sara explică:

Intelegeti ca nu m am dezvirginat! nu s a rupt himenul, pur si simplu a ejaculat pe vulva mea oare poate sa se fi prelins sperma sau prin lengerie sa ajunga acolo?

| Sara explică:

De ieri cam 20 ore de la contactul ala. am o scurgere. e ciclu? am durerui de ovar stang si burtica ca sindromul pre menstrual si ma apuka si nervii. daca e ciclu multumesc lui dumnezeu daca nu crying e semn de graviditate?crying

| Parintele a răspuns:

Ori o pui serios si va protejati cu un prezervativ. ori las-o balta cu bagatu "kapului" si frecatul penisului de vulva.ca asta este periculos ca te poti imbolnavii si poti ramane gravida chiar daca iti zice el ca se controleaza etc bla, bla, bla; plus ca mare placere nu simtiti, mai ales tu.

| Ben. a răspuns:

Ia pastila acu. ce dc esti virgina? in lichidul de lubrifiere sunt mai multi spermatozoizi decat neuroni in mintea mea.nu te supune la riscuri gratis, mai ales ca nu ai mai mult de 16 ani dupa felul cum ai expus problema.

| rebeka_3345 a răspuns:

POI IO STIU CA IN 24 SAU 48 DE ORE O POTI LUA... DAR POI DAK NU A EJACULAT IN VAGIN NU AI CUM...PT SPERMATOZOIZII MOR IN CONTACT CU AERUL. IAR IN CEEA CE PRIVESTE DEZVIRGINAREA...NU INTOTDEAUNA SANGEREZI... DAT TOTUSI CA SA TE DEZV. MA GANDESC CA TREBE SA-TI BAGE CEVA MAI MULT DECAT CAPUL...

| jani a răspuns:

Buna! Passtila se ia in decursul a 72 de ore de la contactul sexual, iar ca sa ramai gravida de la primul contact sexual e cam greu.Nu-ti fa griji ca sunt foarte putine sanse sa ramai insarcinata. Dar sfatul meu este ca, inainte de a incepe o relatie sexuala sa consultati un medic pentru a va indruma spre o metoda contraceptiva.

| claudiarebecca a răspuns:

Pastila se ia in termen de 72 de ore maxim. ma refer la cea numita escapelle. cel mai bine ar fi sa dai o fuga la farmacie sa te sfatuiasa farmacista ca stie mai bine ce si cum.succes

Răspuns utilizator avertizat
| pisika a răspuns:

Sigur ca poti ramane gravida de la primul contact sexual! pe de alta parte, exista cazuri in care unei femei i se rupe himenul cand naste(acesta fiind foarte elastic).
@denim: nu ar trebui sa te panichezi, dar nu uita ca trebuie sa te speli!

| pisika a răspuns:

@denim- am inteles ca nu te-ai dezvirginat, revenind la intrebarea ta, nu ai motive sa te sperii. fii insa atenta sa nu va mai 'jucati' astfel, consecintele sunt serioase.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ba da sunt sanse si la 1 contact, ascultati kiss fm in fiecare seara de luni pina joi de la ora 22 30.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am aceeashi problema.nu stiu ce sa fac... l mine nu a fost sperma... un lichid...si nu sunt sigura daca mi a patruns inauntru... pot ramane insarcinata? va rooog ajutati-ma

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu esti insarcinata da in primul rande ce varsta ai? atat ma antereseaza draga sara
happyhappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu ai cum sa ramai gravida numa daca a patruns multa sperma in vagin si daca a intrat toata ****... si eu am inkerkat ca pretenu meu da mi-a fost frica si nu am mai facut-o...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu o problema asemanatoare.ink nu aveam menstruatie si m-am jukt cu prietenul meu iar cand am ajuns acasa aveam o pata de sange pe chiloti este posibil sa nu am menstruatie niciodata? ajutati-ma va rog!

| dulcineea23 a răspuns:

Fata daca aveai si chilotei si nu era in vagin pnisul.stai linistita. spermatozoizii mor in contact cu aerul in 2-3 secunde. dar ai grija la urmatoarea incercare...