| vanessa_1231 a întrebat:

Dintr-o joaca am ajuns la mai mult, de la peeting, la nud. eram virgina, nu pot sa zic ca am intretinut actiuni sexuale (ca sa zic asa ), a intrat doar capu, nu a ejaculat in vagin, dar mai e si lichidul preejaculator, care iar nu sunt sigura ca a intrat in vagin. tin sa mentionez ca am zis urinat si am auzit ca urina urina cum este acida omoara spermatozoizii si cu 2 zile inainte am terminat menstruatia. am posibilitatea de a ramane insarcinata? scuzati daca nu m-am exprimat bine, va rog raspundeti!

14 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Trebuia sa ramaneti la PETTING (nu cum ai scris tu!) iar riscul exista, pentru ca din ce scrii tu reiese ca nu iti cunosti anatomia locala!

Orificiul prin care urinezi este ALTUL si deasupra celui vaginal! Daca nu ai nici o carte unde sa vezi, te poti studia in oglinda, asezata in fund, sau, pe vine la baie, urinand, ca sa vezi de unde iese urina!

Nu uita ca t5u esti PRIMA si cea mai responsabila de sanatatea ta! NU lasa asta la discretia (potential iresponsabila!) a lui!

AVANTAJUL petting-ului tocmai asta este, ca poti ramane virgina! si in acelasi timp te poti bucura de senzatii intense si extraordinare, care pot culmina cu orgasmul! - prin mangaierea/stimularea manuala si/sau orala reciproca a organelor genitale!

Mare atentie la igiena manuala si locala, si folositi OBLIGATORIU PREZERVATIVUL! - e plin de boli foarte contagioase si periculoase!

La 21 de zile de la "joaca", fa un teste de sarcina din urina de dimineata, si repeta-l dupa 3-4 zile!

| fabiola a răspuns:

Nu ai ramas gravida dar foloseste prezervativul pentru ca el te fereste in plus si de eventuale boli!

| 80Cris a răspuns:

Urina nu omoara spermatozoizii! La orice contact sau actiune sexuala, dupa cum te-ai exprimat tu, exista riscul de a ramane insarcinata, chiar daca ejacularea s-a produs in afara vaginului...plus riscul de boli. protejeaza-te cu un prezervativ de-aici inainte caci daca ti se intampla ceva urat vei putea avea regrete pentru tot restul vietii! Daca de 2 zile ti s-a terminat menstra, o da, poti ramane insarcinata in acea perioada, faza cu nu stiu cate zile inainte si nu stiu cate dupa ciclu, ca nu ovulezi atunci si nu poti ramane insarcinata e falsa! Poti, caci teoretic lucrurile stau intr-un fel, practic femeile ovuleaza in zile total diferite de la o luna la alta, in definitiv vorba medicului meu ginecolog, femeia este o necunoscuta!

| diiiiiannnnaa a răspuns:

Nu : prea cred

| Cumătru de la Galați a răspuns:

Poate că acum n-ai rămas borțoasă, de fapt, sigur n-ai rămas.
Dar sper că ești conștientă ca în viitorul apropiat vei rămine.

| raissa a răspuns:

Vanessa important e ca nu a ejaculat in tine dar riscuri sunt... daca ai scapat de data asta data viitoare sa iei pastila de a 2 a zi este in farmacii. mai bine iti iei un test de sarcina sa fii sigura si dupa urmatoarea joaca poti sa iti faci spalaturi sau mai bine daca te hotarasti sa iti incepi viata sexuala folositi prezervativ sau ia pastile anticonceptionale si ai scapat de griji.bafta multa!

| Anonim_4683 a răspuns:

Nohh

| extream a răspuns:

laughing Eu nu inteleg cum ai zis urina urina laughing ori "s-a elibierat pe tine" laughing? Sau tu ai facut pe el!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai confuzolaughing. gaurica aia prin care iese urina nare nicio treaba cu vaginul. urina nici macar nu ajunge in vagin, dar sa ucida laughingsi spermatozoiziioh go onrolling eyes. si termina cu idei invechite, cum ar fi ca daca urinezi nu e niciun risc, sau daca te speli sau cacaturi de astea.

| vanessa_1231 explică:

Si cu 2 zile inainte am terminat si menstruatia. si dupa calendar 10 zile inainte si dupa ciclu e perioada nefertifa, nu?

| vanessa_1231 explică:

Iar daca s'aur scurs vreo 2-3 picaturi de lichis preejaculator?straight face

| vanessa_1231 explică:

Iar daca s'aur scurs vreo 2-3 picaturi de lichis preejaculator?straight face

| vanessa_1231 explică:

Iar daca s-au scurs vreo 2-3 picaturi de lichid preejaculator?straight face

| vanessa_1231 explică:

Nu draga, am citit pe un forum chestia cu urina. dinaia am si zic ' am auzit ca urina...". si am gresit am scris urina de 2 ori.