| CatincaRusu a întrebat:

DOAR PENTRU FETE! Care este cea mai buna metoda de masturbare pentru voi? Stiu ca ar trebui si eu sa imi gasesc propriile pozitii, dar va cer si voua cateva sugestii. Sunt virgina si nu vreau sa ma dezvirginez masturbandu-ma. Puteti da exemple si de obiecte cu care o pot face si pozitii. Daca ma pot masturba in vagin in vreun fel fara sa ma dezvirginez sa imi spuneti va roog! Va multumesc anticipat! ❤

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Masturbarea la virgine se face cu un deget, masandu-ti clitorisul. In felul asta nu ai nevoie de pozitii, sau de penetrare.
In vagin nu te poti masturba, ca se duce naibii virginitattea!

| corbulalbrosu a răspuns:

Te poti masturba foarte eficient si in mod absolut satisfacator prin mangaierea zonelor erogene aflate in diverse portiuni ale corpului tau, concomitent cu mangaierea doar a clitorisului sau prin efectuarea masturbarii intravaginale cu degetele tale, prin asa numita ''degetica''. Bineinteles ca in cazul in care simti ca doar prin ''degetica'' nu reusesti sa-ti oferi satisfactia dorita intr-o masura suficient de mare, atunci ''la nevoie'' poti sa folosesti si anumite obiecte de forma lunguiata gasite prin casa, bucatarie sau in camara de alimente. Cu putina imaginatie iti poti satisface perfect nevoia de autosatisfacere atat a ta cat si a ''pasaricii'' tale. Spor la lucru, orgasme cat mai intense si. nu fi ingrijorata fiindca prin masturbare nu se intampla nimic rau ori vreun pacat. Bineinteles ca poti sa-ti bagi 1 sau 2 degete in vagin si sa te masturbezi cat si cum doresti, fiindca este IMPOSIBIL sa te AUTOdezvirginezi. De asemenea bineinteles ca exista si posibilitatea ca in in urma introducerii mai neatente, mai brutale sau mai violente, a degetelor in vagin sa fie afectata integritatea pielitei denumite HIMEN, care poate fi doar putin atins/lezat sau sa se rupa complet si astfel ''pasarica'' sa devina DEFLORATA. Insa cu toate acestea, indiferent de starea HIMENULUI, adica INTACTA sau DEFLORATA, tu ramai in continuare VIRGINA pana in momentul in care in vaginul tau va intra un penis real al unui baiat/barbat. Numai in acel moment iti vei pierde virginitatea indiferent daca se va produce sau nu sangerarea. Multa sanatate!

| Bernardus a răspuns:

Ok, so nu sunt fata, dar iti pot spune ca nu te poti dezvirgina masturbandu-te, virginitatea insemnand lipsa de contact sexual. Oricum, daca iti introduci un obiect in vagin, de exemplu, nu va fi nicio diferenta perceptibila de altcineva decat un medic ginecolog. Si daca prin virginitate te referi la inocenta asociata cu aceasta, aia s-a dus de cand ai avut primele ganduri sexuale. Sper ca te-am ajutat Acum, referitor la tehnici de masturbare, poti folosi obiecte care vibreaza (aparate de masaj, periuta de dinti electrica etc) sau poti folosi jetul de apa de la dus pe clitoris. Sper ca te-am ajutat.

| VagnerLoveVL30 a răspuns:

Castravete morcov, coada de la matura\aspirator, sticlă?