| Iulia23310 a întrebat:

Buna. Am o intrebare. Daca imi introduc diferite obiecte in vagin inseamna ca m-am dezvirginat? Sau ma dezvirginez doar prin contactul sexual? Doctorul poate vedea daca mai sunt virgina sau nu?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Doar prin contact sexual se produce dezvirginarea pentru că ea nu se referă la estetică

Himenul poate suferi anumite leziuni atunci când nu este suficient de elastic ca să se întindă și astfel produce durere și uneori sângerare

Cele mai multe femei nu sângerează la primul contact

Ginecologul poate spune dacă mai ai himenul intact sau nu, iar tu poți spune că ți s-a rupt când mergeai pe bicicletă și ai dat într-o groapă sau ai făcut aerobică laughing

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Da, inseamna ca ti-ai rupt singura himenul...ca nu-i normal sa-ti bagi nimic in vagin!
Doctorul poate vedea ca nu mai esti virgina, odata ce ti-ai rupt himenul de la obiectele bagate acolo
Dezvirginarea se produce cand ai sex, indiferent ca-i vaginal, oral sau anal.
Tu ti-ai facut de fapt o deflorare, adica ruperea himenului fara sex, dar cum medicul nu stie daca ai avut sau nu sex si vede ca-i "sigiliul" rupt, poate crede ca ai avut sex.

| mihai69 a răspuns:

1. Nu;
2. Da;
3. Nu, dar poate vedea dacă ai (sau nu) himenul intact.

| helpforyou a răspuns:

Dezvirginare inseamna contact sexual.

Deflorare inseamna ruperea himenului. Poate vedea daca este rupt sau nu. Dar nu are de unde sa stie modul de rupere.

| helpforyou a răspuns:

Atentie la ge bagi in vagin sa nu iti produci rani sau infectie. Sau mai rau sa iti ramana in vagin blocate.

Cred ca esti destul de tanara daca nu ai inca aceste cunostinte elementare.

| just4ubr2015 a răspuns:

Da nu mai esti virgina pacat ca puteai sa o faci altfel mai romantic

| Anonimalex6996 a răspuns:

Buna. Doctorul poate vedea dacă himenul este sau nu rupt. Poate sa nu se rupă niciodată, sau poate fi rupt și-n alte activități fizice. Virginitatea sta moral, pentru ORICE contact fizic. Singurii care pot sa și dea seama de contactul REAL sexual pot fi cei de la medicina legală, dar nu cred ca este cazul