| EdiShadow a întrebat:

Draga lume, un an 2014 bun sa aveti. Tin sa spun ca m-am indragostit prima oara, eu am 17 ani, fac 18 in mai. Sunt taur, posesiv, gelos, nu accept infidelitate. Iubesc si stiu sa iubesc. Sunt cu o fata de 15 ani, hambalista( poate aveti habar cat de tampite sunt fetele astea) Fata asta mi-a pus capac, e diferita complet de celalte fete, are mintea unui adult de 30 de ani, nu ma dau detalii, mai pe scurt e o fata la o mie, doar pe ea o vad.

Problema care e? Sunt cu ea din 18 decembrie, de fapt atunci a fost primul sarut, si oficial de o saptamana. Vineri am fost pe la ea, ne-am uitat la un film, ne-am distrat, toate cele, ce facem de obicei. Sambata urma sa vina la mine, nu a putut, duminica i-am zis sa mergem afara, mi-a spus nu stiu. Ieri nu am mai rezistat i-am dat telefon si i-am spus " mai cam uitat" conversatia a avut loc pe fb, a fost cam seaca... I-am zis " cand vrei sa iesim ma suni", " ai ceva sa-mi spui "? Ea a negat ( ea e berbec, poate aveti o idee, eu o cunosc si stiu cum e)
Nu am mai vorbit, de 2 zile si ceva, serios sau sa ne vedem.
Nu stiu ce sa fac? Daca continua asa, vreau cel putin odata sa mai iesim sa-i spun tot si incerc sa o uit, dar mie imposibil aproape... Sau de al dracul si orgolios, o sa-i fac cu aceeasi moneda si ma gandesc ca pana laurma se va intoarce... PS : Cand i-am dat telefon duminica seara: Dupa ce am intrebat-o mai uitat, am intrebat-o ce ai mai facut, peunde ai fost? Si a inceput sa se eschiveze (Nu`i place sa o controlez, dar asa sunt eu) Mi-a raspuns cu : bine, toate bune si frumoase, sanatoasa

Un sfat? Mersii frumos!

Răspuns Câştigător
| HaHaGirl a răspuns:

Mai indragostitule,ai cazut in capcana ei,castiga pentru ca tu vrei s-o lasi sa castige,daca ati facut totul impreuna (cred ca stii la ce ma refer) poate chiar are si ea un strop de iubire acolo,dar de cele mai multe ori femeile/fetele dure pe dinafara sunt foarte sensibile pe dinauntru,poate n-o cunosteai indeajuns incat sa-ti dai seama ce-i poate capul inainte sa fi cu ea, de multe ori va credeti voi aia puternici care nu pun botu pe labe dar se pare ca e cam invers, incearca sa revii cu picioarele pe pamant e clar ca tipa te-a invins a intrat pe sub pielea ta si face ce vrea din tine, nu e tocmai ok, pana nu esti sigur ca si ea te iubeste eu zic sa o lasi mai moala ca nu cumva sa fi tu prostul care sufera dupa o pustoaica de 15 ani,asta e a pus ghearele pe tine,te domina dar poti scapa de asta daca ai vointa, ce naiba doar nu ti-a facut vraji ca sa te tina langa ea sa se joace cu tine, cat despre roata e rotunda si sa i-o intorci tu inapoi, nu sunt de-acord ti-am zis asa vicleana cum e ea nu e corect sa creada ca toti sunteti la fel pentru ca nu e asa, eu m-am despartit de cineva cu 1 luna in urma pentru ca l-am prins cu una si il iubeam de chiar zici ca-mi facuse cineva vraji dar asa cum l-am iubit am scapat aproape de el,sunt atatia care ar vrea sa ma atinga macar si nu pot,asa si tu nu e singura fata din lume,atunci cand iti impui sa urasti pe cineva vei reusi,cum ai fost fustangiu pana acum poti fi si in continuare,cine stie unde iti vei gasi iubirea eu am gasit-o in Romania si acum o caut in State, cine stie pe unde-o fi, daca nu ma duc la turci pe la vreun sultan, ma alatur haremului, da-o dracu de iubire pana la 30 de ani ce faci, eu am abia 20 si pana la 26 mi-am propus sa-mi traiesc viata, dupa ma duc la Polu Nord la ursii polari sau la indieni ca imi plac hainele lor ba nu ca au pene, da gasim noi un loc, parca si vad ca te duci la magazin si te indragostesti de tipa de la casa, trebuie sa fi optimist si sa pui ori lucrurile in ordine cu EA ori FARA EA.

9 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Un sfat?
Lasa orgoliul ca ai numai de pierdut.
In dragoste esti generos, nu capos!
happy

| fabiola a răspuns:

Din dragostea ta zapacita nu prea se intelege ce vrei de la ea!

Răspuns utilizator avertizat
| HaHaGirl a răspuns:

Corectie:handbalista.
Avand in vedere ca face handbal este foooarte ocupata,antrenamente, cantonamente, turnee, nu e asa usor sa faci asta, plus ca are 15 ani, merge si la scoala si poate ca are o oarecare retinere fata de tine, fiind mai mare decat ea probabil esti si primul ei iubit, e intimidata sau nu e sigura de tine, plus ca toata lumea poate ii zice ''are 18 cine stie ce vrea de la tine'' poate o sperii,cred ca trebuie sa lasi putin orgoliul la o parte si sa nu o ranesti pentru ca fiind asa mica poate ea te iubeste dar nu stii cum sa arate,fiind asa mica nu trebuie sa o ranesti pentru ca isi poate pierde increderea in orice barbat spunand ca toti sunt la fel si nu e asa,si ca toate fetele, bine inteles ca si ea are orgoliul ei si sa fim seriosi carei femei ii place sa fie controlata,eu una urasc asta e stresant si enervant, ea nu te intreaba pe tine, de ce ai intreba-o tu,din ce zici tu pare sa-i placa sa fie independenta,problema e la tine esti prea gelos si te-ai indragostit la propriu de o pustoaica nu de o panarama,si iti zic sincer ca o pustoaica are o minte mult mai ascutita decat o femeie in devenire,nu trebuie sa i-o intorci tu,soarta i-o va intoarce daca e sa fie asa,poti lua in considerare faptul ca nu e pregatita pentru a avea un iubit,sau poate parintii nu o lasa, dar cel mai bine cred ca e sa vb cu ea deschis si sa o lasi pe ea prima sa vb, nu te repezi sa-i impartasesti sentimentele pentru ca dupa poate o sa sufere si ea, un barbat adv nu face niciodata o femeie sa planga, fi unul dintre ei si nu o fa, succes si lasa orgoliul deoparte.

| EdiShadow explică (pentru HaHaGirl):

Crede-ma ca stie mai multe de mine, a avut si relatii. Eu am avut doar aventuri, e prima mea relatie serioasa. Nu e copil, chiar daca are 15 ani, dupa cum am zis, are o gandire de adult. Dar cum mi-a vorbit la telefon, felul cum s-a eschivat, nu a vrut sa-mi zica. Mi-a vorbit sec, aiurea, si pe facebook. Inainte imi zicea, '' nu pot sa ies, ca fac aia sau nu pot, ne vedem urmatoare zii '' acum de 2 zile incoce imi spune '' nu stiu, vedem '' Nu ma mai suna, inainte obisnuia, nici mesaje, nimic... Intelegi?

| HaHaGirl a răspuns (pentru EdiShadow):

Eu ti-am zis ca pustoaicele astea sunt mai periculoase uneori decat niste femei, sincera sa fiu nu stiu ce relatii poate sa aiba la 15 ani, totusi are ea 15 dar e un copil poate cu o gandire matura ceea ce pe tine te pune pe jar din cate vad,clar relatia voastra ia intorsaturi singura solutie vorbiti, spune-i ca trebuie neparat sa vb, si acum cat de bine poate sa se prefaca in asa fel incat sa nu-ti dai seama ce gandeste, si eu am avut multe aventuri dar tot imi dau seama ce gandeste un barbat cand se uita la mine sau cand vb, are 15 ani cat de bine se poate ascunde, ai 18 ani sunt sigura ca gasesti un mod in care sa ''o fraieresti'' sa spuna ce gandeste,si nu uita nu-ti pune sentimentele pe tava,daca e chiar atat de ''matura'' va stii sa te fraiereasca ea pe tine, te va lua de prost daca chiar nu simte nimic pentru tine, are ea acel ceva ce te inebuneste, sunt multe femei in lumea asta, si la 18 ani eu zic sa nu te implici inca intr-o relatie serioasa, traieste-ti viata cat mai poti ca dupa ai timp sa iubesti cu adv toata viata, asta nu inseamna sa fii ghertoi cu toate care-ti pica in pat, nu stiu dc mi s-a format asa o imagine ca e cam vicleana pustoaica asta, SAU (ca acum mi-a venit in cap) poate vrea sa scape de tine.

| EdiShadow explică (pentru HaHaGirl):

Nu stiu ce sa zic in la faza cu scapatul de mine, da chiar e vicleana, pot spune laughing). Si din nou da, are acel ceva fata asta, are un farmez anume. Tin sa spun ca totul am facut impreuna pana acum, mergeam si la alergat, faceam traznaiii, m-a facut sa fac tot ce face ea, m-a prostit. Si din pacate am pus sentimentele pe tava... Si exact, nu vrea sa o las sa ma faca, sa ma ia de prost. Daia vreau si sa eu intorc, sa nu par un prost, i-am spus ca nu sunt la fel ca toti ceilalti cu care a fost... Cand e vorba de putina ''iubire'' ma domina ( ne batem, muscaturi, ciupituri, cacaturi d-astea minore, dar de fiecare data castiga ) In majoritatea cazurilor castiga, jocuri aiurite, propuse de noi.

| HaHaGirl a răspuns (pentru EdiShadow):

Mai indragostitule,ai cazut in capcana ei,castiga pentru ca tu vrei s-o lasi sa castige,daca ati facut totul impreuna (cred ca stii la ce ma refer) poate chiar are si ea un strop de iubire acolo,dar de cele mai multe ori femeile/fetele dure pe dinafara sunt foarte sensibile pe dinauntru,poate n-o cunosteai indeajuns incat sa-ti dai seama ce-i poate capul inainte sa fi cu ea, de multe ori va credeti voi aia puternici care nu pun botu pe labe dar se pare ca e cam invers, incearca sa revii cu picioarele pe pamant e clar ca tipa te-a invins a intrat pe sub pielea ta si face ce vrea din tine, nu e tocmai ok, pana nu esti sigur ca si ea te iubeste eu zic sa o lasi mai moala ca nu cumva sa fi tu prostul care sufera dupa o pustoaica de 15 ani,asta e a pus ghearele pe tine,te domina dar poti scapa de asta daca ai vointa, ce naiba doar nu ti-a facut vraji ca sa te tina langa ea sa se joace cu tine, cat despre roata e rotunda si sa i-o intorci tu inapoi, nu sunt de-acord ti-am zis asa vicleana cum e ea nu e corect sa creada ca toti sunteti la fel pentru ca nu e asa, eu m-am despartit de cineva cu 1 luna in urma pentru ca l-am prins cu una si il iubeam de chiar zici ca-mi facuse cineva vraji dar asa cum l-am iubit am scapat aproape de el,sunt atatia care ar vrea sa ma atinga macar si nu pot,asa si tu nu e singura fata din lume,atunci cand iti impui sa urasti pe cineva vei reusi,cum ai fost fustangiu pana acum poti fi si in continuare,cine stie unde iti vei gasi iubirea eu am gasit-o in Romania si acum o caut in State, cine stie pe unde-o fi, daca nu ma duc la turci pe la vreun sultan, ma alatur haremului, da-o dracu de iubire pana la 30 de ani ce faci, eu am abia 20 si pana la 26 mi-am propus sa-mi traiesc viata, dupa ma duc la Polu Nord la ursii polari sau la indieni ca imi plac hainele lor ba nu ca au pene, da gasim noi un loc, parca si vad ca te duci la magazin si te indragostesti de tipa de la casa, trebuie sa fi optimist si sa pui ori lucrurile in ordine cu EA ori FARA EA.

| AdelaD a răspuns:

E ciudat ca nu a vrut sa iesiti! Nu cred ca nu putea sa vina sa te vada cateva minute, cel putin o ora, asta inseamna ca nu ii pasa cat iti pasa tie! Daca i-ar placea de tine sau cel putin daca ar tine la tine catusi de putin ar incerca sa vina sa te vada...incearca sa mai vorbesti cu ea

| PaulPaul14 a răspuns:

Man si eu sunt taur si tin la o fata destul de mult dar eu nu am controlato nici o data, maxim cat nu am vorbit a fost 1 saptamana dar nu ne-am certat deloc,eu nu am avut timp sa o sun ea mia mai lasat mesaje din cand in cand dar nu o controlez,cand am apucat sa vorbim am povestit ce sa mai intamplat, ce am mai facut cum ne mai e viata laughing suntem impreuna dar suntem si prieteni, asta e cel mai important, daca eram posesiv si nu aveam incredere in ea nu crezi ca acum nu mai eram impreuna?
PS:Nu iti vreau funda ca tot asa nu ma prea pasioneaza siteul, am dat o tura asa sa vad ce se mai intampla si intrebarea ta mi-a sarit in ochi taurule laughing Viata faina;-)