| deutza a întrebat:

Buna lume! Deci m-am despartit de prietenul meu definitiv.Adica sa va zic cum s-a intamplat. Dupa cum v-am zis si in penultima intrebare m-am despartit de el duminica pentru ca nu imi placea cum vorbea cu mine. Si totul arata ca o sa ne impacam... dupa cum v-am spus mi-a zis ca e cu aia marti apoi miercuri a zis ca nu e asa ca a vrut numa sa ma faca geloasa, iar eu joi seara am intrebat-o pe aia daca sunt impreuna. Ea a zis ca da. L-am sunat pe Bogdan si l-am intrebat de ce m-a mintit si el a zis ca nu ma mintit ca el nu e cu ea.Asta a fost vineri dimineata. I-am zis ca pana la ora 3 cand a zis ca vine dupa mine sa iesim afara sa aleaga eu sau ea.Si e 3 si ceva si l-am sunat ca unde e si a zis ca e la bunica lui ca a fost chemat sa ajute.Si l-am intrebat daca eu sau ea? El a spus ca nu stie si i-am zis ca daca m-ar iubi ar sti.Si atunci a zis ca atunci EA.Eu i-am zis bine ramai cu tarfa ta scuzati de expresie si i-am zis ca la mine nu mai are cum sa se intoarca.Si i-am zis mamei, bunicii, nanasei mele si toate ziceau sa nu mai vorbesc cu el, daca vrea sa vina inapoi la mine sa nu il mai primesc inapoi.Azi dimineata cand am intrat pe mess a intrat si a zis ca a fost prost si a fost nervos cand am vorbit cu el la tel ca s-a certat cu mama lui.Si de fapt el a vrut sa se impace cu mine dar era nervos si cum "l-a facut prost Dumnezeu prost o sa si ramana" asa a zis.Si si-a cerut scuze si am vazut ca ii pare rau.Il iubesc mult dar nu stiu daca o sa il pot ierta vreodata + ca am auzit si cateva vorbe pe care el sigur le-a negat si + ca mama a zis sa nu ma mai vada cu el, dar imi este dor de el, chiar il iubesc.Nu stiu ce sa faccrying

Răspuns Câştigător
| monyk a răspuns:

Buna, poate ca alegerea lui a fost asa pe graba si chiar era nervos si apoi i-a parut rau, dar oricum nu e frumos din partea lui sa spuna ca prefera pe alta...sau, poate ca chiar a vrut-o pe ea dar a fost ceva cearta intre ei, poate nu i-a convenit ceva sau nu e ea chiar asa cum o credea el si acum se intoarce iar la tine, si e decizia ta daca il ierti sau nu.Adica e posibil orice si nu putem sti sigur daca minte sau spune adevarul. Cel mai bine ar fi sa porti o discutie serioasa cu el sau daca nu, sa vb.cu el si cu acea fata, toti 3 fata in fata sa va lamureasca si sa aleaga o data pentru.totdeauna sa nu se joace cu tine. Fa cum crezi ca e mai bine, eu una nu stiu daca l-as mai ierta, poate da, poate nu, dar cel mai tare m-ar durea sa aleaga pe alta si sincer nu mi-ar place sa fiu intr-o situatie in care prietenul meu ar trebui sa aleaga intre doua, adica nu as accepta nici sa fiu in postura asta, daca te iubea, nu se ajungea aici. Dar se poate ca el a vrut doar sa te faca pe tine geloasa si sa te simti prost, nu se exclude nici asta, dar nu poti sti din pacate adevarul, asta numai el stie ce simte.
Daca il iubesti asa mult, ii poti da o sansa, sa va impacati si sa vezi cum decurg lucrurile si daca se mai repeta intamplarea da-i papucii fara regrete, bafta!

10 răspunsuri:
| Pacala a răspuns:

Pai poate ca oamenii din jurul tau au dreptate cand spun ca nu mai ai ce cauta cu el. Oricum, sunteti prea imaturi amandoi pentru o relatie. Nu ai de unde sti daca era la bunica lui sau cu o amanta, pentru ca voi nu stiti sa comunicati unul cu celalalt. Comunicarea e cheia intr-o relatie. Daca era la bunica lui sa o ajute, faptul ca a ales-o pe ea e absolut normal pentru orice om rational, deci te-ai enervat degeaba. Daca era cu alta fata si a ales sa stea cu ea, atunci n-ai ce cauta cu el. Plus, crede-ma, niciunui baiat nu ii place sa-l cauti toata ziua, sa il controlezi si mai ales sa ii faci scandal cand are o alta ocupatie. Un baiat, daca te iubeste, are si singur grija sa va vedeti, nu trebuie sa i-o impui tu. happy

| Pacala a răspuns:

Pai, daca nu a mai venit, atunci cealalta ocupatie a lui - indiferent care e - e mai importanta decat tine. faptul ca v-ati certat denota ca aveti probleme de comunicare. ori le rezolvati si ramaneti impreuna, ori nu happy

| CarmenR a răspuns:

As putea sa umplu pagini intregi de sfaturi, de idei geniale si asa mai departe. Insa nu am sa fac asta. Iti voi spune doar: fi echilibrata. Asculta glasul inimii si cel al ratiunii si pune-le in balanta. Poti proceda si altfel. Scrie pe o foaie momentele placute alaturi de el sau cele in care te-a facut cu adevarat fericita si alaturi scrie cele in care te-a facut sa plangi. Fi sincera cu tine insati si vei fi afla cum trebuie sa procedezi. Ai grija de tine si nu uita ca meriti sa fii fericita.

| deutza explică:

Anonim...eu il iubesc si as vrea sa-l iert ar fi cea mai mare dorinta de-a mea dar toata lumea e impotriva noastra

| deutza explică:

Pacala eu nu i-am impus nimic.adica nu i-am impus sa se intalneasca cu mine. El mi-a zis joi ca ii e dor de mine si vine vineri la ora 3 sa ma ia si dupa n-a mai venit

| Dulke a răspuns:

Fata, tine'l asa vreo cateva zile, tine'l in suspans si fal sa sufere, fa'l gelos, adevaru e ca ar merita sa nu ii mai acorzi nici macar o sansa nici in ochii sa nu il privesti, mama ta are mare dreptate dar inimii nu ii poti spune pe cine sa iubeasca, asa ca eu zic sa il faci un pic, si dpa daca il vezi ca ink se tine dpa u si ca ii pasa cu adv fa ce iti zice inima, dar mai intai zic sa stai cu kineva, sa regrete si sa vada ce a pierdut, iar cand nu se ajtepta spune-i vorbe frum si poate ca o sa fie mult mai bine, dar eu sincer nici buna nu mai avea de la mine cat demult l'as fi iubit, dar acum depinde tu il kunosti mai bine pupkiss

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hello! daca chiar il iubesti eu zic sa nu faci greseala ca mine sa asculti sfaturrile altorawinking fa ce simti

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pfffff eu zic cel mai bine pentru o zi fate emooooo sh ia o lama sh gata nici mama u nici el schurt

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uita-l. definitiv, un barbat trebuie in primul rand sa respecte persoana pe care o iubeste, nu sa jigneasca. Faptul ca spui ca il iubesti, acest lucru nu se cheama iubire, cand exista reprosuri si jigniri intre doua persoane, este vb doar de obisnuinta cu persoana respectiva. A iubi cu adevarat, inseamna respect, comunicare si a darui celui cel iubesti clipe frumoase de neuitat, nu jigniri si alte lucruri urate.Crede-ma uita-l, nu merita nimic, respecta-te pe tine in primul rand, schimba-ti stilul de viata, adica ocupate de tine, umpleti timpul cu lucruri ce iti fac placere, fa sport, iesi cu prieteni tai, nu prieteni comuni sau ai lui, si gandeste-te ai familia langa tine, un lucru foarte important, ce trebuie apreciat, pentru ca nimeni nu te va iubi vreodata mai mult ca familia ta.Cu drag Luana.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Scumpo daca il iubesti cu adevartat nu te uita la mama ta pentru ca el poate chiar te iubeste cu adevarat si asa ca scumpo iarta-l si ramii cu el...