| anonim_4396 a întrebat:

Draga TPU am o problema cu o fata si nu stiu ce sa ma fac ieri inainte de festivitatea de premiere i-am dat un buchet de flori unei fete pe care o iubesc, ea nu prea ma iubeste, si pregatisem niste cuvinte frumoase pentru ea printre care si un simplu te iubesc. Am fost atat de emotionat incat nu i-am mai spus nimic, iar acum as vrea sa ii spun pe mess ce aveam de spus.Deci daca puteti sa-mi spuneti daca este bine ce fac sau ar trebuie sa procedez altfel?

Răspuns Câştigător
| Lexy ♥ a răspuns:

Cel mai bine este sa ii spui in fata.Cand te mai intalnesti cu ea stai putin de vorba dupa care ii spui ca ai inceput sa ti la ea sau ca o placi si atunci o sa vezi ce reactie are si o sa iti dai seama daca si ea te place. Daca o sa ii spui direct te iubesc nu cred ca o sa iasa bine pentru ca e ciudat sa vina un om sa iti spuna te iubesc asa dintr-o data.de aceea iti zic sa ii spui ca ti la ea sau ca o placi....pe mess nu o sa iasa bine pentru ca poate sa nu iti raspunda sau mai rau poate o sa te evite cand te va intalni.Curaj....Bafta!

2 răspunsuri:
| Lexy ♥ a răspuns:

Sau poti sa ii spui ca ti se pare o fata frumoasa si ca te-ai indragostit de ea, si ca ai vrea sa stii daca si a te place. happy

| F1rstBlooD a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa-i spui in fata
si eu sunt timid dar mi-am facut curaj si i-am spus in fata ca o iubesc
eu te sfatuiesc sa procedezi la fel indiferent de ce va spune pe mess sta treaba alt fel spune-i-o in fata si vezi ce spune