| deyutza98 a întrebat:

Dragi prieteni de pe TPU, am nevoie de ajutor. Imi plac doi baieti si nu stiu ce sa fac. Acum ascultati problema: unul dintre ei este fostul meu coleg de banca care ma enerva mereu dar de cand am plecat din clasa lor el este si trist si nici nu mai vorbeste cu mine. In pauze se uita la mine ca si cum i-ar parea rau. Iar celalalt este cel mai bun prieten al sau care imi place de el de cand am observat ca se uita la mine in fiecare pauza! Ajutati-ma ca nu stiu ce sa fac! Imi plac amandoi dar parca mai mult fostul meu coleg de banca! Ce sa fac?

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Din moment ce fostul coleg de banca iti place ceva mai mult,incearca cu el si pastreaza-ti prietenul cel mai bun,chiar daca se "uita" la tine in fiecare pauza!
Iti dai seama ca nu poti sta cu amandoi!
Fostul coleg de banca,posibil acum sa fi realizat cat ii lipsesti, fiindca ai plecat, deci incearca cu el.
Mult noroc!

4 răspunsuri:
| geniuuu a răspuns:

Tu vrei putin de la unu putin de la altu, gandeste-te bine ce vrei si actioneaza la timp pana nu e prea tarziu

| angishik a răspuns:

Eu zic sa inecrci ce cel pe care il iubesti si care te iubeste cu adevarat! nu uite, in dragoste si in razboi totul e permis!winking

| Mona_Cristina_1973 a răspuns:

Stiu prin ce trecii nu este usor si eu trec prin ceva asemanator am plecat din Romania prin clasa a 4 pentru ca a trebuit sa schimb scoala deoarece era prea departe pentru mine scoala aceia asa ca in ziua cand mi-au luat transferul parintii mei eram la tabla faceam un exercitiu ma asculta doamna invatatoare la tabla si de o data vine bunica mea si se scuza si spune am venit sa o iau pe nepoata mea de la scoala deoarece noi ne-am mutat. Zis si facut ma duc in banca imi strang lucrurile colegul meu de banca vorbea cu niste colegi de ai nostri cand am strans si am bagat totul in geanta si m-am dus langa bunica mea si langa invatatoare el s-a intors s-a uitat un pic la mine si dupa aia a continuat vorba cu ceilalti ca si cum eu nu existam din acel moment pentru el m-am simtit prost si imi venea sa plang dar m-am abtinut. La cateva minute dupa ce bunicmea a vorbit ce a avut de vorbit cu invatatoare am plecat, i-am salutat pe totii si li-am spus sper sa ne vedem curand, el cand a vazut ca plec nici nu s-a uitat la mine si nici nu mi-a raspuns la intrebarea ca i-am pus-o. A trecut ceva ani de cand eu cu el nu ne-am mai vorbit din cauza unei certe dintre noi, dar dupa ceva timp l-am regasit pe acest baiat fostul meu coleg pe facebook l-am cautat la o fosta colega de a noastra in lista asa sa vad daca ia il are nici prin gand nu imi trecea ca putea fii adevarat sa il gasesc. Am cautat eu ce am cautat si de o data imi apare numele lui pe facebbok intru pe profilul lui si i trimit prietenie la o zii dupa mai intru o data pe profilul lui si o gasesc pe mama lui i-am trimis cererea de prietenie mi-a aceptato si am vorbit cu ea intr-o zii si m-a intrebat de ce nu mai vorbesc cu baiatul ei si i-am spus motivul mama lui a ramas uimita ne stiind adevarul si mai sta ce sta si imi spune vrei id lui uite asta este i-al si baga-l si vorbeste cu el i spun eu ca l-ai cautat cand vorbesc la telefon si sa iti acepte id ca sa vorbiti si il fac eu sa iti ceara iertare pentru tot ce ti-a facut. Zis si facut vorbeste mama lui cu el pe mess si i spune de mine si el spune ca nu ma acepta in lista lui de prieteni pentru ca are prea multe pe cap i-ar eu il disper, el vrea sa fie prieten cu mine si i-a spus lui maicasa sa imi transmita ca vrea sa redevenim prietenii care am fost o data si ca nu are nimic cu mine, dar el se crede special a mai zis. Dar trec zilele si el tot nu si-a cerut ioertare de la mine cum a zis mama lui si nici nu imi acepta prietenia nici pe facebook nici pe Yahoo mesenger nici pe Skype pe nici unul. Ce sa fac? Ce ar trebui sa fac ca sa pot vorbii cu el eu inca il mai iubesc vreau sa vorbim sa rezolvam totul chiar daca eu stau cu un baiat tot pe vechiul meu coleg il iubesc si tin la el si as vrea sa fim prieteni care am fost o data daca nu se poate alfel ma multumesc si cu atat dar numai sa ma acepte ca prietena. va rog ajutati-ma sunt disperata? Dau funda numai ajutati-ma va rog! id meu de mesenger este geanina. simina@yahoo.com id asata il pot lua numai persoanele serioase care cred ca ma pot ajuta cu problema asta va rog. ajutati-ma sunt disperata dau funda numai ajutati-ma. il iubesc enorm ce sa fac?

| Mona_Cristina_1973 a răspuns:

In legatura cu ce v-am zis mai devreme nu imi mai vorbeste de loc cu mine