| Daiana280 a întrebat:

Am si eu nevoie de ajutor...Deci :
Eu sunt in clasa a7a (si am 13 ani). Iar in clasa mea am un coleg de care imi place.Ideea e ca prietena mea mi-a spus ca ii place de mine, dar nu prea stiu ce sa cred. In ore il mai prind ca se uita la mine, cand sunt la tabla la fel.Intr-o zi am iesit la tabla la ora de engleza, am facut un ex, iar inainte cu cateva secunde sa il term, a iesit profa afara sa vb la telefon.Atunci am asteptat sa vina, si se el se uita la mine, zambea, eu incercam sa ma uit in alta parte, sa vb cu prietena mea cea mai buna(cu, care stau si in banca).In pauze el nu prea mai iese afara, doar cand merge sa isi ia mancare, sta in pauze si vb cu mine, se uita la mine, rade, zambeste.Intr-o zi era pauza, stateam in banca si vb cu prietena mea, iar un coleg tampit de felul lui trece prin spatele meu si imi da una peste coada(asa face de obicei), iar baiatul pe care il plac eu se ia de el "dintr-un alt motiv", ii da una(ca de obicei il bate si nu numai el).Iar cand ma mai enerveaza, tot asa face, se ia de el. O data noi fetele ne jucam ce-am baga intr-o valiza, iar baietii se jucat in spate lapte gros, apoi a venit profa de mate si i-a certat.Eu cum stateam la calorifer, el statea sprijit de banca, in fata mea, si se tot uita la mine.El sta pe randul de la usa in ultima banca, iar eu pe randul de la geam in a2a banca, iar vinerea trecuta cum el statea in banca, iar eu ma mai duceam sa arunc ceva la cos, sau sa ii dau caietul de muzica unei colege etc. se tot uita dupa mine.Nu mai spun intr-o zi cand el a plecat cu o ora inainte ca avea antrenamente(cum joaca footbal), iar inainte sa iasa pe usa s-a uitat la mine, iar apoi a plecat.Voi ce credeti, ii place de mine? Eu nu stiu ce sa cred, mai ales ca el a fost cu o fata de la mine din clasa inainte, dar acum nu mai este cu ea.Iar baiatul asta daca e sa zicem ca ma place, ma place de un am jumate, pentru ca de atunci se comporta asa, iar fata cu care a fost el, fiind cu mine in clasa, tot de un an jumate si-a schimbat comportamentul fata de mine.Inainte ma intelegeam foarte bine cu ea, dar acum cred ca are ceva cu mine, sigur nu ma suporta, chiar daca nu spune asta, se uita ciudat la mine, si cu invidie, parca i-ar fi ciuda pe mine....Deci, ma puteti ajuta? Va roog! (PS. Oricum nu ma gandesc sa fiu cu el de acum, am doar 13 ani, sau nu happy Oricum, nu asta conteaza) AJUTATI-MA!

Răspuns Câştigător
| anyone2013 a răspuns:

Asa-i de dragut totul, te sfatui sa vorbesi cu dinsul, sa iesiti la un suc, poate daca o singura data faci primul pas, apoi nu va fi nevoie

| Daiana280 explică (pentru anyone2013):

happy Deci sa inteleg ca si lui ii place de mine...Dar ideea e ca nu prea as vrea sa fiu cu cineva de la varsta asta sad

| anyone2013 a răspuns (pentru Daiana280):

Nu e neaparat sa fiti impreuna, e destul sa stii ca esti cineva important pentru dinsul, sa stii ca e mult mai placut sa stii ca are nevoie de tine, si in fine, am cunoscut fete din clasa 6 aveau prieten,nu este principial, te sfatui sa nu afisati relatiile daca veti fi impreuna, in rest, invita-l la un suc, nu iti va parea rau.

| Daiana280 explică (pentru anyone2013):

Multumesc pentru sfat! Si da, daca voi fi cu el sau cu altcineva, doar eu si el vom stii ca suntem impreuna, nimeni altcineva.