| iasminhappypills a întrebat:

Dumnezeu a vrut ca eu sa ma nasc. Acesta este jurnalul meu.
28 noiembrie: Stiu ca urmeaza randul meu sa ies la suprafata. Am stiut dinainte sa ajung aici, insa acea zi va urma in curand.
29 noiembrie: Astazi am ajuns in burta lui mami si ii pot simti inima cum bate. E cea mai frumoasa melodie pe care am ascultat-o vreodata. Te iubesc mami! Asa-I ca ma iubesti si tu?
3 decembrie. Acum imi aud inima cum bate puternic si repede. Tu o auzi mami?
5 decembrie: Sunt fetita. Oare mami stie ca va avea o fetita frumoasa si vesela? Tu cum arati mami? Oricum, cred ca esti frumoasa…
10 decembrie: Azi imi simt manutele si piciorusele cum incep sa se dezvolte. Nu ma doare, e o senzatie placuta, firava
15 decembrie: Tocmai mi-a crescut perisorul si il pot simti cat este de moale si matasos. Oare parul tau cum este la atingere mami?
20 decembrie: Mami tocmai a aflat ca eu exist, ca sunt aici in burtica ei si urmeaza sa ies la suprafata in cateva luni. Sper ca o sa fie cele mai frumoase luni din viata noastra. Daca as putea, te-as lua in brate!
28 decembrie: Mami m-a ucis.

9 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu ma asteptam ca ultimul pas sa fie asa. Inseamna ca a fost insarcinata fara sa vrea si a ucis acel bebelus

| AliceHappyGirl a răspuns:

Chiar m-a impresionat straight face

| SperanteSpulberate a răspuns:

Da intradvar, sa ucizi o fiinta care nu are nici o vina! Sa ii fie rusine la aceea persoana care ar face asa ceva cu copilul ei, asta inseamna ca nu are inimca sau e o ****... Unii gandesc cu curu in loc sa gandeasca cu minte si inima! Ce trist...
Sarbatori Fericite!

| maxQ a răspuns:

OAU! Nu inteleg ce e cu textul asta... dar mi-au dat lacrimile!

| Agentulx a răspuns:

Sunt baiat.
Asa sunt unii (unele) e un lucru cumplit sper ca nimeni sa nu ajunga in aceasta situatie. E un pacat foarte mare chiar daca aceea fiinta nu s-a nascut nici macar nu i se da o sansa la viata. Cine avorteaza ucide un suflet nevinovat care nici macar nu apuca sa vada cum e viata, sa vada lumina zilei. Doamne fereste unele cupluri se chinuie ani si poate nu reusesc sa aiba un copil. iar alti pur si simplu ii ucid.

| SkyFly a răspuns:

Ce trist sad... dar totusi adevarat. Nu m-am gandit niciodata la un asemenea "jurnal". Cat de usor poti curma un suflet care abia incepe sa simta...si simte atat de frumos si curat, oare viitoarele asa zise "mamici" nu simt nimic, nu au nicio remuscare? Sau poate isi dau seama prea tarziu de consecinte, prea tarziu sa mai poata da timpul inapoi. E prea trist sad

| Liniuta_3048 a răspuns:

Ce crud. dar cred ca a atins pe multi la corazon.

| Nikutsa08 a răspuns:

Da, aceste lucruri sunt des intilnite. E ceva strasnic de imaginat.De ce unele mame nu inteleg ca a da nastere unui prunc e ceva sfint?
Trist sa auzi, sa vezi si sa-ti imaginezi asa ceva...

| raspunslaoriceintrebare a răspuns:

Trist

asa sunt uni sau unele tampite care fac asa ceva