| bica2 a întrebat:

5 octombrie:

Astăzi a început prima mea zi de viaţă. Părinţii mei încă nu ştiu, dar eu deja exist. Şi voi fi fetiţă. Voi avea părul blond şi ochii albaştri. Deja este stabilit aproape totul, chiar şi faptul că voi iubi florile.

19 octombrie:

Unii susţin că încă nu sunt o persoană reală, că numai mama există. Dar eu sunt o persoană reală, tot aşa cum o firimitură de pâine este totuşi pâine adevărată. Mama există. La fel şi eu.

23 octombrie:

Acum tocmai a început să mi se deschidă guriţa. Gândiţi-vă, peste aproximativ un an de zile voi râde, iar mai târziu voi vorbi. Ştiu care va fi primul cuvânt pe care-l voi spune: MAMA.

25 octombrie:

Azi a început să-mi bată inima de una singură. De acum încolo ea va bate încetişor pentru tot restul vieţii, fără ca vreodată să se oprească pentru a se odihni! Iar după mulţi ani va obosi. Se va opri şi după aceea voi muri.

2 noiembrie:

Cresc câte puţin în fiecare zi. Încep să mi se formeze mâinile şi picioarele. Dar trebuie să mai aştept mult timp până când aceste picioruşe mă vor înălţa spre braţele mamei şi până când aceste mânuţe vor putea culege flori şi îl vor putea îmbrăţişa pe tata.

12 noiembrie:

La mâini încep să mi se formeze degeţelele. Aşa mici cum sunt, sunt de-a dreptul caraghioase! Cu ele voi putea mângâia părul mamei.

20 noiembrie:

Abia astăzi doctorul i-a spus mamei că eu exist aici, sub inima ei. Oh, cât de fericită trebuie să fie! Eşti fericită, mami?

25 noiembrie:

Mami şi tati probabil că se gândesc ce nume să-mi pună. Dar ei nici măcar nu ştiu că sunt fetiţă. Vreau să mă cheme Kathy. Doar sunt mare deja.

10 decembrie:

Îmi creşte părul. Este moale, strălucitor şi mătăsos. Mă întreb cum este oare părul mamei?

13 decembrie:

Acum aproape că pot să văd. În jurul meu este întuneric. Când mami mă va scoate în lume, în jur vor fi pretutindeni soare şi flori. Dar, mai mult decât orice, vreau s-o văd pe mami. Cum arăţi, mami?

24 decembrie:

Oare mami aude ticăitul inimii mele? Unii copii vin pe lume puţin bolnavi. Inima mea însă este puternică şi sănătoasă. Bate întruna: tic-tac, tic-tac. Mami, vei avea o fetiţă sănătoasă!

28 decembrie:

Astăzi mama mea m-a ucis.

33 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Pune-ma pe lista lui Satan dar pe mine nu ma sensibilizeaza deloc(multumesc in avans pentru stupid si nefolositorhee hee
Ce inseamna un copil la varsta de 15-16-17 ani? O viata ca si terminata pentru mama, pentru ca tata in timp se evapora.Asta e varsta in care a trai inseamna altceva. Daca faci sex fa-o cu prezervativ iar daca nu o faci pregateste-te pentru o perioada grea
Copii sunt o binecuvantare.La momentul potrivit

Elianna
| Elianna a răspuns:

Este o poveste!

| TeoPT a răspuns:

Chiar daca uneori mai bine avortezi decat sa ii oferi copilului o viata plina de chinuri, lipsuri, neajunsuri, durere, tristete. avortul tot ramane, presupun ca cea mai josnica fapta pe care o poate face cineva. O mama va avea asta pe constiinta toata viata.

Fetele care raman insarcinate si trebuie sa avorteze nu sunt in nici un caz ingerasi cu aura deasupra. Ajung sa fie violate, dar ele ce cauta cu astfel de oameni? De ce nu isi vad de scoala? De ce se duc Dumnezeu stie pe unde, au incredere in toate persoanele pe care le vad, sunt violate, raman insarcinate? Nu e vina bietului suflet care nu are sansa sa se nasca. E vina acelei fete pentru ca a vrut sa faca lucruri mai cool decat cele pe care trebuie sa le faca.

Femeile care isi doresc copii se gandesc cu inima plina de fericire la momentul nasterii lui.
Femeile care nu si-l doresc, ori au facut sex neprotejat in deplina cunostiinta de cauza, nu i-a pasat ca poate ramane insarcinata, ori e vreo pustoaica de 13, 14, 15, 16, 17 ani violata. In nici un caz nu sunt usi de biserica.

Deci, ce vina are acel copilas ca a fost facut accidental si ca nimeni nu il doreste? Nu e vina mamei?
straight face

7h30

lolita
| lolita a răspuns:

Aici vrei sa ne spui cu subinteles ca o "fetita" de 14 ani trebuie sa fie mamica, imi pare rau dar nu sunt de aceiasi parere.
dac ai avea 8 copii cu 24 de ani si nu ai avea ce le pune pe masa nu cred ca ai mai gandi asa.

| coryyyyyyyyyyy a răspuns:

Trist... dar adevarat!

| Derye a răspuns:

Anti-avort pe site, pornstar in realitate.

| Rukhsandra a răspuns:

Mda... ce pot sa zic... mai lasat fara cuvinte straight face
Si cu o lacrima in coltu ochiului...

| Pissy a răspuns:

Deci mi-au dat lacrimile straight face

| Alex0194 a răspuns:

E crima... Mi-au dat lacrimile. Acest mesaj trebuie sa-l vada toata lumea. Inteleg ca sunt prea mici cei de 16 ani sa faca un copil, dar tot crima ramane. Da-l naibii de act sexual nu-l mai fa sau daca-l faci mai bine fi protejat daca inca nu vrei sa fii parinte.

| Cjay a răspuns:

crying
Fetita cu ochii albastri si blondhacryingbroken heartsad
Aiurea zau:yawn

| lextim a răspuns:

Doamnelaughing

Răspuns utilizator avertizat
| Simona a răspuns:

Doamne ai atins un punct f sensibil...am inceput sa plang.

| Ionutzz97 a răspuns:

Mda... mai lasat fara cuvinte aproape ca-mi vine sa plang

| piciuk a răspuns:

Copy + paste. am primit asa ceva prin liceu. e emotionanta povestea, dar ce rol are? sa nu faci avort? eu sunt pro avortului. mai bine nu fac copilul daca nu mi-l doresc, sau nu am posibilitatea sa ii ofer tot ce e nevoie. mi-e de ajuns sa stiu eu ca m-am nascut dintr-o greseala si parintii mei nu m-au dorit, rezultatele fiind viata de... pe care am dus-o din cauza neglijentei lor. nu mi-as dori asa ceva pentru un sufletel care nu are nicio vina ca a venit pe lume.

| 。。。✿*゚Viento゚*✿。。。 a răspuns:

Mai lasat fara cuvinte...Foarte trist sad dar in acelasi timp foarte adevarat!
AVORT = CRIMA

| eeleeeeeeeelllll a răspuns:

Foarte tragic!
ce pot sa zic...am ramas fara cuvinte si cu lacrimi pe obraz! straight face

| princess_1786 a răspuns:

Fara cuvinte...

| un copil:x a răspuns:

Am si eu ceva asemanator:

Scrisoarea unui bebelus catre mama sa

Buna mami, ce mai faci? Eu sunt foarte bine, multumesc lui Dumnezeu.

Au trecut doar cateva zile de cand m-ai conceput in burtica ta. Cu adevarat, nu as putea sa explic fericirea ce o simt pentru ca tu vei fi mamica mea.

Alt lucru care ma umple de mandrie este sa vad dragostea prin care am fost conceput. Totul se pare ca ar vrea sa-mi spuna ca voi fi copilul cel mai fericit din lume!

Mami, deja a trecut o luna de cand m-ai conceput si pot sa vad cum corpusorul meu incepe sa ia forma, eu stiu ca nu sunt atat de frumos ca tine, dar acorda-mi o sansa!

Sunt foarte fericit! Dar este ceva care ma preocupa.

In ultima vreme am observat ca sunt anumite ganduri ce se tot rotesc prin capul tau si nu ma lasa sa dorm, dar totul va fi bine, sigur acestea vor trece. Tu nu trebuie sa te framanti asa de tare

Mami, au trecut deja doua luni si jumatate, sunt foarte multumit cu noile mele manute, am o pofta teribila sa le folosesc pentru a ma juca.

Mami, imi spui ce se intampla? Pentru ce trebuie sa plangi in toate noptile? De ce cand te intalnesti cu tata incepeti sa strigati unul la altul tot mai mult? Am facut ceva rau, v-am suparat cumva? Va rog, voi face tot ce-mi sta in putinta ca sa ma iubiti.

Au trecut deja trei luni, mami te vad foarte deprimata, nu stiu ce se intampla, nu stiu ce sa mai cred, sunt foarte confuz. Astazi de dimineata am fost la doctor si ne-a dat o programare pentru maine.

Nu stiu pentru ce, eu ma simt foarte bine. Cumva te simti tu rau, mama?

Mami, sa facut deja ziua, unde mergem? Ce se intampla, mami? Mami, nu te intinde, nu este inca ora de odihna, nu imi este inca somn, vreau sa continuu jucandu-ma cu manutele mele.

Ah! Ce face tubul acesta in casuta mea? Este cumva o noua jucarie? Priveste! Hei, pentru ce vor sa absoarba casuta mea?

Mami, piciorusul meu, incearca sa il smulga! Doamne, pentru ce l-au smuls? Ei nu vad ca ma ranesc?

Nu vad ca sunt mult prea mic pentru a ma apara singurel? Mami!

Asteptati, opriti-va! Asta este manuta mea!

Mami, Apara-ma!

Mami, Ajuta-ma!

Spune-le sa se opreasca, iti jur ca de acum inainte ma voi purta frumos si nu iti voi mai da cu piciorusele.

Cum este posibil ca un om sa poata face asa ceva cu mine? El cu siguranta mi-o va plati atunci cand voi fi mare si puternic.

Au, mami! Deja nu mai pot suporta.

Au mami! Mami ajuta-ma!

Mami, au trecut deja 17 ani din ziua cand eu am plecat si de aici de sus pot sa vad cum inca te mai doare pentru ca ai luat decizia aceea.

Te rog, nu mai plange, adu-ti aminte ca te iubesc si ca voi fi aici asteptandu-te cu multe sarutari si imbratisari.

Te iubesc mult!
sad

| tedytza10 a răspuns:

Wow... socant dar adevarat! asa se intampla in ziua de azi. m-ai lasat fara cuvinte! nici nu stiu ce sa mai zic...nota 10 pentru ce ai scris mai sus.

| OMarmotaO a răspuns:

Vrei sa fii amuzanta? ei bine nu esti! povestea asta e draguta dar sfarsitul ma face sa planga un pic...sunt mai sensibilacrying

| ıllıllı KaTyıllıllı a răspuns:

Ma lasat fara cuvinte...nota 10...

| aisha01eu a răspuns:

Da, deci este vorba despre avort. Pai e trist, dar daca "mami" are 12-23 ani (poate chiar mai mult, dar nu e pregatita) atunci asta este singura solutie. Vreti sa-si distruga viitorul?

| Cătălina_6063 a răspuns:

Ce trist eu vream sa aud ca s-a nascut...

| ldyg a răspuns:

Imi vine sa plang straight face. e crud ce se intampla cu avorturile astea. dar sarcinile care chiar nu se pot pastra gen ai 16 ani si trebuie sa mergi la scoala merita avorturi

| CopilCopac a răspuns:

Telenovelismelaughing
avortul=crima?
pai ar trebui sa stiti ca in viata trebuie sa calcati peste cadavre pentru a invinge.si daca nu sunteti in stare, voi veti fii cei calacati in picioare!

ganditi-va bine! chiar v-ati distruge viata pentru un copil nedorit? si mai ganditi-va ca o veti distruge implicit si pe a copilului, si nu dintr-o data, pentru a curma suferinta, ci in ani si ani de zile de neajunsuri si regrete.

deci priviti ambele parti inainte sa comentati

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nam cuvintestraight facestraight face nota 10sad

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

11 septembrie 2010 : " Astazi m-ai fi putut auzi gangaind, dar acum e prea tarziu!"

| CrazyPittica a răspuns:

Offffffffff...Trist.Parea o poveste frumoasa, credeam ca acel copilas va fi fericit alaturi de parintii lui dar...Trist

| alexandra_4260 a răspuns:

Deci... avort=crima! chiar daca ai 16 ani sau chiar mai putin.tot crima e.Au fetele din ziua de astazi motive sa se fu*a de la 12 ani? daa vor sa fie femei deja.sunt anti avort si voi fi toata viata! fie ca au 12 13 14 15 16 ani! si eu am 16 ani si sunt insarcinata. dar din prostia mea! nimeni nu ii vinovat de asta. orice ar fi ANTI-AVORT! nota 10!