| Alinnnnnna a întrebat:

Dupa actul sexual a dat drumu in mine, astazi ma doare burta, e posibila o sarcina? Plus dupa actul sexual am facut dus, am impiedicat macar un pic sarcina? Pu ca am liat deja pastila de a doua zi de 2 ori pe an si nu mai pot sa iau...

15 răspunsuri:
| fabiola a răspuns:

Tu nu stii sa-ti calculezi perioada fertila, dar faci sex! Sunt o gramada de calculatoare de ovulatie pe net. Dusul iti poate ingreuna situatia daca nu stiai!

| KeepCalmThinkDiffrent a răspuns:

Bună!
Duşul nu ajută la nimic. Sansele unei sarcini sunt foarte mari.
Fă un test de sarcină pentru a fi sigură.
O zi bună!

| mona a răspuns:

Riscul este maxim daca erai in perioada fertila

| AlinaCurca a răspuns:

Daca am fi fost in evul mediu, poate ai fi impiedicat sarcina.Astazi nu ai nicio garantie. Depinde cand ai avut actul sexual, de fapt, sunt mai multe variabile. Nu ti-ar fi mai usor sa te protejezi decat sa stai acum in starea asta?

| Alinnnnnna explică (pentru AlinaCurca):

Ieri am avut actul

| AlinaCurca a răspuns (pentru Alinnnnnna):

In mod normal, daca ai menstruatia regulata, perioada ta fertila este la 10-14 zile de la ultima menstruatie. Daca esti in perioada fertila, da, poti fi insarcinata. Daca nu, sunt sanse mici. Dar sunt.

| Alinnnnnna explică (pentru AlinaCurca):

C vad daca sint in perioada fertila sau nu?happy

| AlinaCurca a răspuns (pentru Alinnnnnna):

Nu prea ai cum sa vezi.De asta iti spun ca ar trebui sa te protejeziinainte, nu sa iti faci acum griji. O solutie ar fi sa iti pui sterilet o luna, asa nu poti ramane insarcinata, dar daca esti minora nu stiu daca se poate.

| Alinnnnnna explică (pentru AlinaCurca):

Acum sa imi pun sterilet? El impiedica cumva sarcina?
Am avut menstruatie ultima data pe 10 septembrie, acum dupa cite m clculat nu sint in perioada fertil deci sunt putine snse sa ramin insarcinata?

| Alinnnnnna explică (pentru AlinaCurca):

Daca perioada e fertila atunci sunt sanse sa fiu gravida?

| AlinaCurca a răspuns (pentru Alinnnnnna):

Cand ai avut ultima data menstruatie? Cand ai terminat?

| AlinaCurca a răspuns (pentru Alinnnnnna):

Iar cu steriletul, da, pus o luna impiedica sarcina sa evolueze. Dar nu stiu exact ce conditii ai tu.

| AlinaCurca a răspuns:

Alina, eu zic asa. Mergi la un ginecolog. Vezi daca esti insarcinata sau nu, rezolva ce ai de rezolvat si stabileste cu medicul ce fel de protectie ti se potriveste. Ca nu cred ca iti face placere ce patesti acum.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

DA, este posibilă o SARCINĂ!

Spui o RUGĂCIUNE, poate te "scapă" rolling on the floor

Doamne, cât poţi fi de IRESPONSABILĂ/inconştientă!

Probabil că îţi DOREŞTI un bebe laughing

Toate cele bune.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

2 copii ne copti la minte.