| deereeglat a întrebat:

Dupa cat timp de la un contact sexual din care a rezultat o sarcina ar putea aparea primele simptome de sarcina?(zile, saptamani) si ce fel de simptome?
Multumesc!

5 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ai un nume frumos este o intrebare dereglată ca si tine. bravo laughing nu am inteles nimic din intrebarea pusă de tine. tu esti fată băiat? esti insarcinată?

| corbulalbrosu a răspuns:

PRIMELE simptome adevarate de sarcina pot sa apara/se pot produce insa nu in cazul tuturor femeilor, deoarece in multe cazuri, multe femei nu au absolut nici un simptom de sarciana. Simptomele pot incepe sa semanifeste din cu momentul aparitiei embrionului in placenta, adica incepand cu saptamana a 6-7-a de sarcina. Niciodata mai devreme, si nu in cazul tuturor femeilor. Aceste simptome deoarece au o paleta foarte larga de manifestari si fiindca sunt foarte variate si specifice fiecarei femei in parte nu se pot specifica precis, dar sunt cam denatura unor: greturi de dimineata, urinare frecventa, pofte deosebita sau pierderea apetitului, somnolenta, senzatii de oboseala, etc. Sanatate

| Emilian65 a răspuns:

Dupa circa 4-5 saptamani de la ultimul act sexual.

| Blossom03 a răspuns:

Bună! Păi,în mare parte în prima lună de sarcină fata are câteva simptome,de genul grețurilor,temperatura bazală să fie ridicată aproximativ constant,să i se întărească sânii, să aibă starea de somn continuu, să urineze mai des, etc.Dar ai grijă, unele pot fi și stări ale menstruației ce ar putea să vină(în caz că nu a ajuns încă la termenul de menstruație și nu știe ce să creadă).