| Name177 a întrebat:

La 5 saptamani de la contactul sexual, aproximativ, ce simptome de sarcina ar putea aparea? Am facut 3 teste si sunt negative. Multumesc frumos! O zi buna

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
15 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Pai din moment ce 3 teste iti spun ca nu esti, de ce tot tii sa crezi ca esti gravida?

| Name177 explică (pentru Adry05):

Precizez ca am avut contactul sexual pe 1 ian dar la 12 ore am luat escapelle iar pe 10 ian mi-a venit ciclul care a durat 12 zile. Doar ca uneori ma mai simt obosita si ma doare capul, alte probleme nu semnalez si nasul infundat de azi dar cred ca i din cauza ca ieri am iesit cu bicicleta si am racit.

| Adry05 a răspuns (pentru Name177):

Alea sunt semne de raceala/gripa ma fata, nu de sarcina laughing))

| Violleta2022 a răspuns:

Un test corect de sarcina se face dupa 21 de zile de la ultima partida sexuala!
Tu cand ai facut testele de sarcina, inainte de 21 de zile sau dupa?

| Name177 explică (pentru Violleta2022):

Pai le am facut dupa 24 de zile, 26 de zile, dupa 33 si dupa 37 si toate au fost negative.

| Name177 explică (pentru Violleta2022):

Pai unul l am facut dupa 24, unul dupa 26, unul dupa 33 si unul dupa 37 si toate au iesit negative.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Name177):

Atunci este clar: nu esti insarcinata!

| CarcotasulVesel a răspuns:

Presupun ca nu i-a venit ciclul
iar testele de sarcina nu sunt 100% sigure... doar doctor si ecografie sunt

cat despre simptome, sunt femei care de la inceput au greturi si alte "placeri", si altele care nu au nici o treaba oarecare, in afara de burta umflata

| Name177 explică (pentru CarcotasulVesel):

Am luat si pastila de a 2 a zi pe 1 ianuarie iar pe 10 ianuarie mi-a venit ciclul care a durat 12 zile

| CarcotasulVesel a răspuns (pentru Name177):

Pai, hai sa recapitulam, trei teste de sarcina spun ca nu esti insarcinata, ai luat pastila de a doua zi si ti-a venit ciclul,
asa ca apare o intrebare foarte evidenta:

ce te face sa crezi ca ai fi insarcinata?

| Name177 explică (pentru CarcotasulVesel):

Ma doare uneori capul si simt o stare de oboseala uneori si acum m-a luat si o racealalaughing imi curge nasul si doar intrebam

| CarcotasulVesel a răspuns (pentru Name177):

Din cate stiu eu (nu sunt marele expert) daca iti vine ciclul atunci e o dovada categorica, ca nu esti insarcinata, asa ca testele de sarcina, daca le-ai facut dupa, au fost doar niste bani aruncati

| Amely21 a răspuns:

Dacă îti arata de 3 ori ca nu ești, atunci nu ești. Dar daca vrei sa ramai, trebuie sa știi cand ai perioada de ovulație si cand e perioada fertilă la tine. Atunci sunt sanse 9, 99 % sa ramâiwinking
Numai bine!

| ancuta286 a răspuns:

In primul rand iti intarzie ciclul menstual. Si daca testele au iesit negativ...mna. Oricum simti daca ceva este "nou" in corpul tau. Incep poftele pentru mancate, greturi, ai problene cu sânii

| Name177 explică (pentru ancuta286):

Precizez ca am avut contactul sexual pe 1 ian dar la 12 ore am luat escapelle iar pe 10 ian mi-a venit ciclul care a durat 12 zile