| anonim_4396 a întrebat:

Dupa cat timp de relatie ...credeti ca e bine sa faci sex

17 răspunsuri:
pupimik
| pupimik a răspuns:

Nici gand dupa casatorie. E aberant sa te casatoresti cu cineva fara a face in prealabil sex/dragoste. Ce te faci daca nu sunteti compatibil in pat? Divortezi? Hai sa fim realisti.
Totul depinde de cat de repede evolueaza relatia voastra. Daca unul dintre parteneri este virgin, e normal sa treaca mai mult timp pana la actul sexual. Daca chimia intre voi exista de la bun inceput si sentimentele va sunt reciproce...actul sexual poate avea loc chiar din primele saptamani.

| Altair22 a răspuns:

Nu exista o anume perioada de timp bine delimitata. Depinde de circumnstante...

Pornind de la principiul ca sexul in sine este ceva perfect normal, instinctiv este clar ca nu se va astepta pana dupa casatorie. Acuma stii cum e... cineva mi-a explicat cum sta treaba. Poti face dragoste, poti sa faci sex, si poti sa f**i. ( regret nespus ca am scris ultima chestie, sper ca totusi compenseaza faptul' ca am cenzuarat- mii de scuze inca o data)
Concret:

Dragoste : faci cu iubita.

Sex : faci din plictiseala

F****ul: cu prostituatele only.

Unii oameni ajung sa isi inceapa viata sexuala ( de cuplu' vorbesc) cam DUPA 3 luni de relatie. Prima luna e de cunoastere, a doua de apropiere, a treia de experimentare, s. a.

Ceea ce conteaza insa este ca inainte sa iti incepi viata sexuala de cuplu, trebuie sa-ti cunosti partenerul - daca se poate EXTREM de bine. ( la modu' ca nu ce culoare ii place, ce mananca sau cu care mana se sterge la fund (scuzati expresia) - multe din aceste chestiuni banale le poate cunoaste si vecinu, si colegu', si mai stiu eu cu cine interactioneaza respectivu/a mai des ) )

DC? Fiidca mai tarziu, va aparea sentimentu regretului, si vei ramane cu constiintza incarcata sad destul de mult timp...

Sper ca am putut sa te ajut happy

| Corinne a răspuns:

Eu consider ca nu este un anumit timp dupa care este bine sau indicat sa faci sex.Important este cat esti pregatit si sentimentele pentru persoana de langa tine.

| Paris a răspuns:

Dupa ce te stabilesti pe bune in acea relatie, 1 an, sau dupa ce te casatoresti, cel mai bine.

| lacrimi a răspuns:

Dupa ce se consolideaza, 8-10 luni, sau mai mult, sau dupa casatorie, depinde de fiecare.

| selef a răspuns:

15 -30 minute.

Răspuns utilizator avertizat
| SCUFY a răspuns:

Nu cred ca trebuie sa fie un anume timp, atunci cand simti, iti doresti si cand merita fa-o, dar sa fi sigura ar fi pacat ca mai tarziu sa iti para rau

| oana23madrid a răspuns:

Depinde de fiecare caz in parte...

| TotLora a răspuns:

Depinde de amandoi cand e vorba de dragoste si cand vine vorba de sex depinde de situatie

| Denniisa a răspuns:

Depinde de fiecare caz in parte, trebuie sa fii foarte sigur pe tine atunci cand fai acest pas si sa fii sigur ca persoana cu care il vei face e persoana potrivita pentru tine si care sa te iubeasca cu adevarat.Nu exista un timp TOTUL VINE DE LA SINE

| barolly a răspuns:

Nuu cred ca trebuie neaparat sa fie ceva timp ca sa poti face sex (pentru unii) sau dragoste (pentru altii), trebuie sa fi bine pregatita sentimental pentru persoana de langa tine, poate sa treaq si zi, saptamana, luna, 6luni, un an, doi, trei, daca persoana de langa u te iubeste asteapta pana cand u esti bine pregatita. Si toate vin pe moment, nu sti cand se intampla ( langa persoana iubita) > muLTAM

| natalia_2288 a răspuns:

Dca fata sau baiatul au inceput deja viata sexuala cred ca dupa jumatate de an poate si mai mult.depinde daca ai incredere in persoana ceea

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dupa ce te casatoresti.inainte este curvie. dupa ce te casatoresti daca faci sex cu altcineva decat sotul, sotia, este preacurvie.este o randuiala crestineasca, pe care o consider foarte buna, facand abstractie de religie si credinta. o casatorie trebuie sa fie pura si curata ca dragostea dintre doi tineri care se iubesc. o iubire mazgalita prin toate paturile si in toate ocaziile nu poate fi incununata in biserica cu cununa de argint sau de aur.parerea mea. iar intre sex si dragoste, este mare diferenta.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cand crezi ca esti pregatita dar mai ales daca esti sigura ca omul te iubeste si mai ales cat de mult e dispus sa t astepte, cu atat iti dovedeste ca te iubeste nu doar sa fii a luihappy

| 999999 a răspuns:

Depinde cum evolueaza relatia:Xnu exista un anumit timp.bafta!

| simona_6366 a răspuns:

Parerea mea sincera este ca nu este o regula dupa cat timp ci atunci cand ati doresti, simnti, cand ati spune inima!