| anonim_4396 a întrebat:

Dupa cat timp se poate repeta un test de sarcina?

4 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Testul de sarcină concludent se face la cel puţin 21 de zile DUPĂ actul sexual şi se repetă la 3 zile după primul test.

Vezi alte detalii în răspunsul pe care ţi l-am dat anterior...

Toate cele bune.

| MiruD a răspuns:

Dupe 3 zile. happy

| Alicezzz a răspuns:

La aproximativ 3 saptamani de la contactul sexual neprotejat. Astfel vei obtine un rezultat corect, iar daca vrei sa fii mai sigura de atat, il poti repeta la interval de o zi. Este mai ok daca se face testul dimineata deoarece atunci hormonul sarcinii este mai concentrat in urina.

| zuzyalecsutza a răspuns:

SE FACE DIMINEATA si il poti repeta la 3 zile dupa cel precedent :* sper ca te-am ajutat! FUNDITA?