| raluca_4312 a întrebat:

Dupa cate zile se face testul de sarcina?
si se poate ca secretia mea sa ramana pe penisul partenerului daca este neprotejat? si daca a bagat-o de 2 ori am cum sa raman insarcinata?

3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Testul de sarcina se face dupa minim 21 de zile de la contactul sexual, din prima urina de dimineata. Secretia ta ramane pe penisul partenerului, la fel cum secretia lui ramane in vaginul tau. Nu conteaza catde scurt e contactul sexual, atata timp cat nu e protejat exista risc de sarcina.

| monyk a răspuns:

Buna, testul de sarcina se face dupa 21 de zile de la actul sexual, sau cel putin saptamani. Daca a bagat-o doar de 2 ori nu prea sunt sanse sa ramai, dar daca a ejaculat in tine sunt sanse sa ramai, insa daca nu a avut loc ejacularea nu prea sunt sanse sa ramai insarcinata, dar oricum indicat e sa va protejati.

| raluca_4312 explică:

Dar sunt samse ca secretia mea sa ramana pe penisul lui?