| licurici_8230 a întrebat:

Dupa ce ai avortat acum 10 zile si ai facut dragoste dupa o saptamana neprotejat mai poti ramane insarcinata?

Răspuns Câştigător
| ariana_5123 a răspuns:

Buna.in primul rand dupa un avort 6 saptamani de repaus sexual e recomandat. Dupa un avort mai ales dupa o saptamana ...este foarte posibil pentru ca "inauntru"totul e deschis si e mult mai mare posibilitatea de a ramane.

11 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Da, poti ramane insarcinata.
Dar e o nebunie sa faci sex la 10 zile de la un avort. E absolut interzis cel putin pana dupa urmatoarea menstruatie. Femeia este in mare pericol de a-si pierde uterul in urma complicatiilor care apar datorita lipsei de igiena sexuala.

| Sara2 a răspuns:

Cred ca sunteti nebuni, sau cine stie eu fi facut placere fetei sa faca avort

| oz a răspuns:

Vorbesc serios... oamenii ca voi ar trebui...trimisi in siberia frate...cand o scorti, pac... turturi. Dupa avort... iar neprotejat? dupa ce ca omori o viata...doamne...stai ca iar m-am enervat.
La sterilizare cu voi...criminalilor...Atata inconstienta si prostie nu am mai vazut...nu dau 2 bani pe oamenii ca voi... pic de mila nu am...

| pisoias29 a răspuns:

Cu parere de rau va zic, dar sunteti inconstienti straight face... abia avorteaza si intretineti din nou relatii sexuale neprotejate? hmm...si in al doilea rand avortul e dureros. Oare se poate avorta la nesfarsit...ganditi-va la consecinte...intr-un viitor apropiat daca continuati asa si va ve-ti dori un copil ve-ti ajunge in situatia sa nu mai puteti avea unu straight face

| Guitarlove a răspuns:

Ah, frate la ce te gandeai rolling on the floor?
Acum simti placere, apoi nu happy
Sa va fie invatatura de minte!

Răspuns utilizator avertizat
| criss86 a răspuns:

Ce neneorociti! Dupa ce ca omorati un suflet care nu are nici o vina ca sunteti voi dobitoci acum va mai arde sa mai faceti iar sexstraight face Stati linistiti ca o sa aiba Dumnezeu grija de voi... s poate odata tot o sa va doriti un copil si Doamne Domane nu o sa va mai deawinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai nu v-ati invatat minte?
Rusine!
Avortul nu e metoda contraceptiva!
Si da se poate, depinde de perioada fertila desi sanse mici dupa asa trauma asupra uterului.
Aia e dragoste daca iti omori copilul? Ma rog fiecare cu parerea lui.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Da. Colul este între-deschis și sarcina se poate instala foarte ușor.
Timp de 6 săptămâni după întreruperea de sarcină, nu trebuie să ai contact sexual, fie el și cu prezervativ.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu pot sa cred ce specimene sunt pe lumea asta! Dc v-ati omorat copilul? Cunosc foarte multe persoane care au avortat si dupa aia imediat au facut sex si imediat au ramas din nou. deci ma socati...eu am un copilas si il iubesc din toata inima mea.nici nu pot sa ma gandesc ca altii isi omara copii cand ei aduc atata fericire. ma rog, nu eu trebuie sa va judec dar rusine mare sa va fie.se spune ca bebelusi isi aleg parintii inainte sa vina pe lume. un sufletel va ales pe voi si voi ce-ati facut? l-ati ucis? saracu copilas, na putut sa vada si el lumina zilei ca voi imediat i-ati taiat dreptul asta... RUSINE MAREE cryingmcryingmcryingmcrying sunt care si-ar da viata sa faca un copil si voi?

| scormonel a răspuns:

Micadoctorita sunt total de acord cu tine...rusine!