| anonim_4396 a întrebat:

Dupa ce am facut dragoste, prietenul meu a fost primul la baie si s-a spalat. Apoi am folosit si eu imediat acelasi sapun atat pentru maini cat si in zona intima. Sapunul omoara spermatozoizii imediat? Exista riscul sa raman gravida?

9 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu exista riscul sa ramai gravida, fiindca sunt convinsa ca partenerul tau a spalat sapunul dupa ce a facut dus, asa cum e normal si face toata lumea. In plus, spermatozoizii nu traiesc pe sapun.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Lichidul seminal alunecă în contact cu jetul de apă. Nu introduci săpun în vagin, cu el te speli la suprafață.
Te vei spăla tu prima, apoi el.
Pa, pa.

| Barajag a răspuns:

Draga mea, de acum inainte sa-ti fie invatatura si sa nu mai folosesti un sapun sa te speli pe maini si apoi in zona intima.Nu este igienic, in plus gasesti in toate supermarketurile sapun lichid pentru zonele intime.Nu ramai gravida deoarece spermatozoizii au dat bir cu fugitii cand te-au vazut pe tine(glumesc)hee heeAi grija de tine de acum incolo.Bafta!

| SeNyS a răspuns:

Daca a fost protejat nu cred ca e vreo problema...adica cred ca dupa c a folosit sapunul... l-a spalat si el:d

| elamit a răspuns:

Nu poti ramane gravida doar ca te-ai spalat cu acelasi sapun

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu chiar imediat.Mai ramin un pic in viata dar vai de capul celor atinsi de sapun. Fereasca sfintul sa ramii insarcinata cu vreo unul.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daaa. dar daca ramai totusi cu unul atacat de sapun, vei naste copilul plangand.il ustura ochii.de la sapun.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sapunul nu este un mijloc contraceptiv. Ai citit vreodata printre mijloacele contraceptive de sapun? nu cred

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Fii sigura ca da! Vei ramane gravida si vei da nastere noii evolutii umane!
Copilul tau va fi homo sapiens-sapunorus si va avea mainile din clabuc/clabuci iar ochii ii vor fi de culoarea sapunului cu care te-ai spalat!