| alexandruanghel a întrebat:

Dupa ce penisul ejaculeaza, acesta ramane in erectie sau dispare erectia?

6 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

In majoritatea cazurilor, probabil ca in peste 90-95% din cazuri penisul isi pierde erectia imediat dupa ce se produce ejacularea. Doar in cazul baietilor foarte tineri si de obicei doar/numai chiar in primele momente ale inceperii vietii sexuale, este posibil ca uneori din cauza unei excitari foarte intense, a unei surescitari extreme, penisul sa ramana in continuare in erectie dupa prima ejaculare. Sanatate!

| Freya1 a răspuns:

Depinde.
Poata sa ramana un pic in erectie sau sa dispara imediat asta depinde de la om la om dar in general ramane un pic.

| Emilian65 a răspuns:

La un penis normal, dupa ejaculare erectia dispare si revine dupa o perioada de circa 1-2 ore de odihna.

| sofisis a răspuns:

Depinde de la barbat la barbat. La unii "se culca", la unii nu.

| MihaiNicu23 a răspuns:

DE cele mai multe ori dispare erectia si apare dupa cateva minute daca se doreste continuartea partidelor de sex.

| HadesSs a răspuns:

Depinde de cat de incins e motorul laughing uneori ramane laughing