| Someone306 a întrebat:

Dupa ce s-au unit cele doua celule dupa actul sexual, ce se intampla cu toata sperma din femeie?

9 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Asta se intampla cand copii mici, vin si pun intrebari idioate aici!

| corbulalbrosu a răspuns:

Sperma ajunsa in vagin este formata in proportie de circa 98% din plasma/lichid spermatic iar restul de 2% din volum este reprezentat de cele circa 3-4 milioane de spermatozoizi. Din vagin vor reusi sa treaca in uter prin canatul existent in colul uterin in jur de 5-8% din numarul total de spermii adica in jur de doar 200.000 de mii care ca si volum are marimea unei gamalii de ac. Iar din uter vor reusi sa ajunga si sa treaca in trompa uterina in jur de cateva zeci de spermatozoizi care isi vor disputa intaietatea de a ajunge primul la ovul pentru a-l fecunda. Reiese ca peste 99, 7% din cantitatea totala de sperma ejaculata ramane in vagin unde se amesteca atat cu secretia vaginala cat si cu mucusul cervical existen din abundenta in acel moment si se dupa o perioada variabila de la cateva minute la cateva zeci de minute se va scurge in afara vaginului. big grin

| BlyeeetAK47 a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Iti dai seama cand se filmeaza mai multe scene la un film porno, ala ajunge in anumite cazuri sa-si manance propria sperma laughing)))))

| mihai69 a răspuns:

Curge afară.

| Emilian65 a răspuns:

O elimina femeia odata cu urina.

| Sabou_Gabriel_1995 a răspuns:

După ce ovului este penetrat de spermatozoid, acesta,, emană" o substanță ce distruge spermatozoizii rămaşi.

| RazvanGha a răspuns:

Iese afara stai calm!

Răspuns utilizator avertizat