| beib93 a întrebat:

Dupa cearta de aseara, mi-a zis ca el crede ca eu imi doresc altceva, ca el crede ca mie nu-mi place faptul cel nu are bani, ca el nu vede intensitatea iubirii mele. Vreau sa va spun ca mereu i-am demonstrat contrariul, adica nu sunt pe interes, vreau doar dragoste, niciodata nu am acceptat ca el sa-mi plateasca ceva iar dragostea mea i-o arat destul de intens, bine uneori mai exista momente cand am o stare mai proasta asa sa zic, dar el cred ca se supara, nu intelege. Orice om care e aflat intr-o relatie se intampla ca uneori sa aiba o dizpositie proasta si sa nu prea vorbeasca de exemplu, nu? Dar asta nu inseamna ca nu-si iubeste partenerul.Nu stiu de ce a reactionat asa, mi se pare ca a fost si orgolios. Dar el tot pe mine dadea vina, zicea ca eu sunt orgolioasa, ca eu sunt de vina.Nu stiu cum a putut spune asemenea vorbe.Nici macar nu si-a cerut scuze.Nu stiu cum sa ma port astazi cu el, ce sa fac? cum sa-i vorbesc? simt o rana foarte mare in suflet.Multumesc!

2 răspunsuri:
| answer a răspuns:

Am o vaga impresie, baiat fiind, ca el cam vrea sa se desparta de tine, dar vrea sa te faca sa te simti vinovata pentru asta; E jocul marsav al celor care nu pun pret prea mare pe sentimentele cuiva.
Subtilitatile sunt greu de sesizat din interior, dar eu asa vad situatia din afara.

| beib93 explică:

Ca el crede ca mie nu-mi place faptul ca el nu are bani*
scuzati greseala...