| yBlacksoul a întrebat:

Ce inseamna sa fi orgolios? si cand poti spune despre o persoala ca este orgolioasa?

Răspuns Câştigător
| Peaches a răspuns:

Orgolios, mandru, plin de sine, ingamfat. Orgoliosii nu cedeaza, nu isi recunosc greselile, lor le este greu sa-si ceara scuze. E nevoie de multa diplomatie ca sa-i convingi sa faca ceva impotriva vointei lor.

Sper ca asta a ajutat. Have fun!
Fundita?
~Roxetta

1 răspuns:
| Dianna25 a răspuns:

Orgolios adica plin de mindrie, ingamfat.Atunci cind se crede mai superior cind are un comportament de superioritate si se prea autoapreciaza insusi.